Kooride saavutused

Konkurssidel auhinnalistele kohtadele tulnud koorid, puhkpilliorkestrid ja dirigendid 2022. aastal (Kooriühingu andmetel)

  1. Biomeedikumi segakoor (dirigent Liisa Rahusoo) – III koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus avatud kategoorias
  • E STuudio tütarlastekoor (dirigent Külli Lokko) – III koht VI rahvusvahelisel pop-jazz konkurssfestivalil „Lauluragin“ Valgas

  • Eesti Noorte Segakoor (dirigent Silja Uhs) – I koht, eripreemia ja parima dirigendi preemia XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus A-kategoorias

  • Eesti Raadio Laulustuudio Lastekoor (dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner) – I preemia cum laude VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas A-kategoorias

  • Eesti Rahvusringhäälingu segakoor (dirigendid Hirvo Surva ja Mai Simson) – II koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus B-kategoorias

  • Elleri Tütarlastekoor (dirigent Külli Lokko)
  • II koht XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus A-kategoorias
  • II koht ja eripreemia rahvusvahelisel koorifestivalil Corkis (Iirimaa)
  • I koht ja kaks eripreemiat rahvusvahelisel koorifestivalil Derrys (Põhja-Iirimaa)
  • Haapsalu neidudekoor Canzone (dirigent Ulrika Grauberg) – Grand Prix ning I kohad rahvamuusika ja vaimuliku muusika kategooriates IV Kalamata Rahvusvahelisel Koorifestivalil (Kreekas)
  • I.N.T.A. segakoor (dirigent Inta Roost) – I koht ja parima dirigendi preemia XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus B-kategoorias

  • Kaitseliidu Pärnumaa Maleva orkester Saxon (dirigendid Kaido Kivi ja Sigrid Hint) – II koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas E-kategoorias

  • Kaitseliidu Tallinna Maleva Orkester (dirigent Kalev Kütaru) – Grand Prix ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas D-kategoorias

  • Kammerkoor Helü (dirigent Küllike Joosing) – II koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus A-kategoorias

  • Kammernaiskoor Lu (dirigent Reeda Kreen) – II koht ja parima Mart Saare laulu esituse eripreemia XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus B-kategoorias

  • Kammernaiskoor Musamari (dirigent Ode Pürg)
  • II koht XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus A-kategoorias
  • III koht Rahvusvahelisel Balti Mere Koorikonkursil Jurmalas (Läti)
  • Kammernaiskoor Sireen (dirigent Lodewijk van der Ree) – III koht ja parima kohustusliku laulu esituse eripreemia XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus A-kategoorias

  • Keila Kooli lastekoor (dirigent Kadi Härma) – I preemia cum laude VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas B-kategoorias

  • Keila Linnaorkester (dirigent Triin Viljus-Schippers) – I koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas C-kategoorias

  • Kiili koor (dirigent Tuuli Metsoja) – II koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus C-kategoorias

  • Kuusalu Keskkooli lastekoor (dirigent Taavi Esko) – I preemia summa cum laude VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas B-kategoorias

  • Lasnamäe Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Mart Aus) – I koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas A-kategoorias

  • Lastekoor Ellerhein (dirigendi Anneli Mäeots ja Ilona Muhel) – I preemia cum laude VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas A-kategoorias

  • Laulupesa lastekoor (dirigent Airi Liiva) – II koht VI rahvusvahelisel pop-jazz konkurssfestivalil „Lauluragin“ Valgas

  • Luuska lauluühing (dirigent Patrik Sebastian Unt) – I koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus C-kategoorias

  • MUBA neidudekoor (dirigent Ingrid Kõrvits) Grand Prix’, noortekooride kategooria kulddiplom ja eripreemia rahvusvahelisel koorifestivalil RIGA SINGS 2022 

  • Musamari Koorikooli lastekoor (dirigent Tiina Mee) – I koht kohustusliku kava lastekooride kategoorias 70. rahvusvahelisel koorifestivalil Arezzos (Itaalia)

  • Narva Koorikooli tütarlastekoor (dirigent Marina Kossolapova) – I preemia VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas A-kategoorias

  • Narva Muusikakooli poistekoor (dirigent Svetlana Gorjušina) – I koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C1-kategoorias

  • Noorte Segakoor Vox Populi (dirigent Janne Fridolin) – I koht ja parima dirigendi preemia XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus A-kategoorias

  • Nõmme Kultuurikeskuse Noorte Naiste Koor KEVAD (dirigent Õnne-Ann Roosvee) – III koht XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus B-kategoorias

  • Nõmme Muusikakooli brass Tärkamine (dirigendid Aigar Kostabi ja Theodor Hirvoja) – III koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas C-kategoorias

  • Nõmme Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigendid Mart Kivi ja Aigar Kostabi) – II koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas C-kategoorias

  • Padise Puhkpilliorkester (dirigent Rene Hollo) – III koht ja hõbediplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas A-kategoorias

  • Paide Hammerbecki Põhikooli poistekoor (dirigent Malle Nööp) – II koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C2-kategoorias

  • Politsei-ja Piirivalveameti segakoor (dirigent Roland Viilukas) – III koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus B-kategoorias

  • Püha Miikaeli Poistekoori 2.-3. klassi ettevalmistuskoor (dirigendid Imbi Laas ja Jana Perens) – I koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C1-kategoorias

  • Rae Kammerkoor (dirigent Ingrid Orumaa) – I koht ja parima noore dirigendi eripreemia XVI Eesti Kammerkooride Festivalil Tamsalus B-kategoorias

  • Rahvusooper Estonia poistekoor JUHANID (dirigendid Jaanika Kuusik ja Maret Poll) – II koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C1-kategoorias

  • Rahvusooper Estonia poistekoor JUKUD (dirigendt Mari Kalling) – eripreemia EMLS IX poistekooride võistulaulmisel D-kategoorias

  • Rapla Pasunakoor (dirigent Karl Abro) – III koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas B-kategoorias

  • Revalia Poistekoor (dirigendid Alla Eenma ja Tanel Nurk) – I koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C2-kategoorias

  • Ridala poistekoor (dirigent Anne Pääsuke) – II koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C2-kategoorias

  • Saue Poistekoor (dirigent Elviira Alamaa) – II koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel B1-kategoorias

  • Segakoor August07 (dirigent Urve Uusberg) – III koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus C-kategoorias

  • Segakoor HUIK! (dirigent Ode Pürg) – II koht, kaks eripreemiat ja Gold Superior taseme diplom rahvusvahelisel koorifestivalil Ave verum Badenis (Austria)
  • Segakoor Rõõmusõõm (dirigendid Liisa Rahusoo ja Henri Käärik) – III koht XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus avatud kategoorias

  • Suurupi naiskoor Meretule (dirigent Elen Ilves) – hõbediplom ja II koht B-kategoorias rahvusvahelisel koorifestivalil „Lisbon Sings“ Portugalis

  • Sütevaka noortekoor (dirigent Aire Luhaoja) – I koht ja eripreemia XXIII Eesti segakooride võistulaulmisel „Tuljak“ Tartus avatud kategoorias

  • Tabasalu Muusikakooli puhkpilliorkester (dirigent Valdo Rüütelmaa) – I koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas B-kategoorias

  • Tallinna Huvikeskus Kullo puhkpilliorkester (dirigendid Tanel Koho ja Valdo Rüütelmaa) – II koht ja hõbediplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas A-kategoorias

  • Tallinna Poistekoori ettevalmistuskoor Secundo (dirigendid Kristi Kiilu ja Anneli Riisalu) – III koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C1-kategoorias

  • Tallinna Tehnikagümnaasiumi puhkpilliorkester (dirigent Karl Abro) – I koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas B-kategoorias

  • Tallinna Tehnikaülikooli puhkpilliorkester (dirigendid Tarmo Kivisilla ja Diana Mäeväli) – I koht ja kulddiplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas E-kategoorias

  • Tallinna Tuletõrjeühingu puhkpilliorkester (dirigendid Riho Sild ja Aigar Kostabi) – III koht ja hõbediplom Eesti Puhkpilliorkestrite Turniiril 2022 Tallinnas E-kategoorias

  • Tartu Noortekoor (dirigent Markus Leppoja) – Grand Prix, esikohad segakooride ja vaimuliku muusika kategooriates ja parima dirigendi eripreemia rahvusvahelisel koorifestivalil Karpenissis (Kreeka)

  • Türi Poistekoor (dirigent Tiiu Schüts) – III koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel B1-kategoorias

  • Türi Põhikooli lastekoor (dirigent Tiiu Schüts) – I preemia VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil Keilas B-kategoorias

  • Tütarlastekoor Ellerhein (dirigent Ingrid Kõrvits) – eripreemia 53. Tolosa rahvusvahelisel koorikonkursil (Baskimaa, Hispaania)

  • Võru Kesklinna Kooli poistekoor (dirigent Signe Rõõmus) – III koht EMLS IX poistekooride võistulaulmisel C2-kategoorias

  • Üle-eestiline neidudekoor Leelo (dirigent Külli Kiivet) – I kohad naiskooride ja rahvamuusika kategooriates 19. rahvusvaheline koorikonkurss ja -festival Venezia in Musica Caorles (Itaalia)