Tule esinema Kooriühingu kontsertidele

Eesti Kooriühingu kontserdisarjad Tallinna ajaloolistes hoonetes ja kirikutes

UNESCO muusikalinna tiitli saanud Tallinna linnas on kooridel võimalik kasutada kontserdisaale kas tasuta või soodustingimustel – selleks KANDIDEERI KOORIÜHINGU KONTSERDISARJA(DESSE) MAI- DETSEMBER 2024!

Mais-juunis on veel saadaval kontserdiajad Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus ja Lauluväljaku Klaassaalis, juunis – Hopneri majas, Niguliste muuseumis ja Mustpeade majas.
Oma kontserdisoovist palume kirjutada kas meiliaadressidele   kooriyhing@kooriyhing.ee, mare.zaneva@kooriyhing.ee või helistada telefonil 6274450.

Kontserdipaikadel on alljärgnevad tingimused:

Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja
Tallinna Kultuuri- ja Spordiameti, Tallinna Filharmoonia ja Eesti Kooriühingu  kontserdisarja “Kooskõla“  saab kandideerida ühele õhtusele kontserdiajale esmaspäeval, teisipäeval või kolmapäeval. (Kontsert on publikule tasuta, koor võib müüa kavu)

Tallinna Rootsi-Mihkli kirikus saab esineda kuu esimesel või kolmandal pühapäeval kl 15.00. (Koor ise tasub saali rendist 80 €, neile kontsertidele saab koor müüa ka pileteid, kavas peaks olema vaimulik muusika.)

Hopneri majas jätkub kontserdisari „Cantus Revaliensis“, mille raames on võimalik kontserti anda koorile ja majale sobival nädalapäeval – koor esitab oma soovitud ajad ning Kooriühingus siis püüame leida ühise võimaliku. Koor tasub ise saali rendi (240€), mis aga on 20% tavahinnast soodsam.

Lauluväljaku Klaassaali saab kandideerida ühele kontserdiajale kuus pühapäeval, esmaspäeval teisipäeval või kolmapäeval sümboolse tasu eest või tasuta! (Tingimused sõltuvad kontserdiajast ja koori muudest soovidest.) Saab ka küsida tasuta prooviaegu! 

Võimalikud kontserdiajad Niguliste muuseumis on laupäeviti kell 11 või 12 või nädalapäeva õhtuti kell 18. Koor saab esineda kas kirikusaalis, kus on 200 istekohta, või Antoniuse kabelis, kus on 100 istekohta. Koori kava pikkus võib olla 30-45 minutit.
Konkreetsed prooviajad laupäeva hommikul või nädala sees õhtul lepitakse kokku muuseumiga. Saali valikul tuleb arvestada, et suures kirikusaalis võib kontserdi ajal ringi liikuda ja ekspositsiooni vaadelda ka teisi (muuseumi)külastajaid, Antoniuse kabel on eraldatum.

Koori jaoks on kirikusaali kasutamine tasuta, st saaliüüri ei tule maksta, kuid kõik kontserdikülastajad ostavad muuseumi publikuprogrammi pileti hinnaga 15 € (täispilet) / 10 € (sooduspilet). Koorilt eeldatakse vähemalt 30 külastaja toomist kontserdile (st 30 piletiostjat). Et eelmüüki edendada, on piletid müügil ka muuseumi e-poes. Seega piletitulu koor ei saa, küll aga on võimalik müüa kontserdikavasid, plaate jms, mille tulu läheb koorile.

Kooridele riiete vahetamiseks on õppeklass, kus korraga mahub tegutsema 25 inimest.
Klaverit Nigulistes kahjuks ei ole, seega vajaduse korral tuleb (digi)klaver koorile endal kaasa tuua.

Külalised saavad lisaks kontserdi kuulamisele tutvuda kogu päeva vältel muuseumi ekspositsiooni ning ajutiste näitustega ja külastada torni.