Laulu- ja tantsupeo protsessis osalevate kollektiivide riiklik tegevustoetuse programm
Alates 1. septembrist 2021 muutus kollektiivide toetusprogrammi menetlemise keskkond, uueks asukohaks on Kultuuriministeeriumi Toetuste Menetlemise Infosüsteem. Toetusprogrammi hakkas reguleerima kultuuriministri määrus. Laienenud on uue määrusega kulude abikõlbulikkuse kriteeriumid ja ka toetuse taotlemise ja aruandluse esitamise ajavahemikud. Oluliseks uuenduseks on seoses uue Toetuste Menetlemise Infosüsteemiga toetust taotleva organisatsioonile kasutajakonto loomine, mille peab algatama organisatsiooni allkirjaõiguslik isik. Teiseks juhime tähelepanu, et taotlust ja aruannet saab esitada vaid asutuse allkirjaõiguslik isik, kui ta ei volita teisi isikuid enda eest toiminguid teostama. Volituste andmist keskkonnas õiguste saamiseks kirjeldame ja juhendame lisaks allolevas juhendmaterjalis.
TOETUSE EESMÄRK
Toetuse andmise eesmärk on tagada UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud laulu- ja tantsupidude traditsiooni kestmine ja arendada laulu- ja tantsupeo liikumises osalevate kollektiivide tegevust kvalifitseeritud juhendaja ja püsiva organisatsiooni toetamise kaudu. Toetuse andmise tulemusena tegutsevad laulu- ja tantsupeo liikumises osalevad kollektiivid pidevalt ja jätkusuutlikult kvalifitseeritud juhendaja eestvedamisel, neil on väljundeid oma valdkonnas, võimalus arendada oma kollektiivi kunstiliselt kõrgetasemeliste tegevuste kaudu ning võimekus osalemaks laulu- ja tantsupeoprotsessis. Lisaks on tagatud UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud laulu- ja tantsupeo traditsiooni säilimine ajast aega.
Laulu- ja tantsupeoliikumises osalevate kollektiivide tegevustoetuse määruse rakendamise eest vastutab Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus.
- Määruse terviktekst Riigiteatajas
- Loe määruse seletuskirja siit
- Küsimuste korral palume pöörduda toetused@laulupidu.ee, tel 627 3120
- Taotluste menetlemine toimub Toetuste Menetlemise Infosüsteemi kaudu
Taotlusvoori eelarve 2021/2022 hoojaks on 1 miljon eurot. Taotletava toetuse summa suurus sõltub taotlusvooru esitatud ja nõuetele vastavaks tunnistatud taotluste ja taotlejate arvust.
TAOTLEMINE
Toetuse taotluse esitamise tähtaeg e-keskkonna kaudu on 30 kalendripäeva jooksul, ajavahemikus 1. september – 30. september. Taotlusvoor kooride, orkestrite, rahvatantsu- ja rahvamuusikakollektiivide toetamiseks kuulutatakse välja kord aastas. Kollektiivid, kes ei ole osalenud viimasel üld või noorte laulu- ja tantsupeol, peab olema registreerunud 2023. aasta XIII noorte laulu- ja tantsupeole ja peab täitma kuni 2023. aasta laulu- ja tantsupeo toimumiseni kõiki peo ettevalmistusprotsessiga seotud nõudeid. Taotlusvoor võimlemiskollektiivide toetamiseks kuulutatakse välja üks kord tantsupeo ettevalmistusprotsessi jooksul. Taotlemise eelduseks on, et võimlemiskollektiiv on registreerunud 2023. aastal toimuvale XIII noorte tantsupeole ning kollektiiv osaleb võimlemisrühmadele mõeldud peoga seotud eelproovides ning täidab kuni 2023. aasta tantsupeo toimumiseni kõiki peo ettevalmistusprotsessiga seotud nõudeid.
ARUANDLUS
Toetuse saaja esitab 2021/2022 toetuse osas toetuse andjale aruande e-keskkonna kaudu 30 kalendripäeva jooksul, ajavahemikus 1. september – 30. september 2022.
Täpsema info LTP protsessis osalevate kollektiivide toetusprogrammi kohta leiate SIIT
Juhime ka tähelepanu, et käesolev kollektiivide toetusprogramm ja Eesti Rahvakultuuri Keskuse poolt hallatav laulu- ja tantsupeo kollektiivide juhendajate tööjõukulude toetusmeede, on kaks eraldi toetusmeedet, millest on võimalik toetust taotleda.