Õppereisid

Eesti Kooriühing korraldab rahvusvahelisi õppereise juba paarkümmend aastat, alates 2004. aastast teeme seda regulaarselt. Õppereisid on mõeldud kõigile koorijuhtidele, kes on huvitatud rahvusvahelisel koorimuusikaareenil toimuvast – korraldame neid rahvusvahelistele suurüritustele, kus osalejatele on avatud õpitoad, loengud, meistriklassid, kontserdid, ümarlauad jne; kus saab kohtuda heliloojatega, tutvuda kaasaegse koorimuusika ning koorimuusika-alaste projektidega ja kuulata tänaseid maailma parimaid koore. Väga olulisel kohal on ka kohtumised rahvusvaheliste kolleegidega. Kooriühingu õppereisid on üks parimaid võimalusi saada ülevaade, mis rahvusvahelises koorimuusikas hetkel toimub.

Õppereisil on programm inglise keeles, seega on keeleoskus vajalik. Siiski on meil alati kaasas käinud ka passiivse keeleoskusega inimesi, kes saavad räägitavast ilusti aru, vajadusel küsivad mõnd sõna ehk kõrvalistuva Eesti kolleegi käest järele, aga ise parema meelega sõna ei võta. Ka see on täiesti võimalik, karta ei tasu.

Õppereisidel käija saab kohapeal läbitud loengute/meistriklasside/õpitubade eest ka tunnistuse.

2024. aastal korraldab Eesti Kooriühing õppereisi Jerevani (Armeenia) 19.-27. septembril

2023. aastal korraldab Eesti Kooriühing kaks õppereisi:

  • 24.-30. aprillil 2023 Maailma Koorimuusika Sümpoosionile Istanbuli (Türgi)
  • 5.-13. juulil 2023 festivali EUROPA CANTAT junior Study Tourile Genti (Belgia)

Need on sisuliselt üsna erinevad – sümpoosion on mõeldud koorijuhtidele, -heliloojatele ja -organisatsioonijuhtidele, kuulda saab maailma tippkoore ning osaleda kõrgetasemelises õppeprogrammis.

EC junior on suunatud laste ja noortega (vanus 8-20) töötavatele koorijuhtidele ning organisaatoritele, õpitoad puudutavad peamiselt laste ja noorte kooritöö metoodikat, nende motiveerimist, erinevaid muusikastiile jne. Sealgi on spetsiaalselt koorijuhtidele mõeldud õppeprogramm.

NB! Õppereiside osavõtumaksud on erinevad (Belgia õppereis on 2 päeva pikem ning selle hinnas sisaldub ka täistoitlustus), samuti on registreerimise tähtajad erinevad!

Istanbuli tulla soovijatel palume registreeruda hiljemalt 20. detsembriks, Genti huvilistel on oma soovist teatamisega aega 31. jaanuarini 2023.

Soovi korral on muidugi võimalik osaleda ka mõlemal.

Kui on küsimusi, siis kirjutage või helistage julgesti:

kaie.tanner@kooriyhing.ee

Tel 51 44 301