Uudised

Vokaalkammeransambel Vox pUNT naaseb Saksamaalt mainekalt Johannes Brahmsi nimeliselt koorifestival-konkursilt kahe kategooriavõidu, parima dirigendi eripreemia ja Grand Prix’ga.

Tartust pärit vokaalkammeransambel Vox pUNT osales 12. korda toimuval Johannes Brahmsi nimelisel koorifestival-konkursil folkloori- ning kammerkooride ja vokaalansamblite kategooriates. Folkloorikategoorias kindlustati võit 26,75 punktiga ning kammerkoosseisude kategoorias 26,88 punktiga 30st, mis olid ühtlasi konkursi kõrgeimad punktiskoorid.

INTERKULTURi korraldatav koorifestival-konkurss on tuntud oma rahvusvahelisuse poolest – esindatud oli 27 kollektiivi neljalt kontinendilt. Kategooriate tulemuste põhjal valiti üldvõidu nimel võistlema kaheksa kollektiivi, kelle seast parimaks tunnistati Vox pUNT. Konkursi Grand Prix ehk üldvõiduga kaasneb auhinnaraha 2000 eurot. Konkursitulemuste avalikus teates toodi esile Vox pUNTi fantastilised esitused, erakordne meisterlikkus ja musikaalsus.

Konkursi rahvusvaheline žürii autasustas parima dirigendi eripreemiaga Vox pUNTi dirigenti Patrik Sebastian Unti. “Minule kui noorele dirigendile on eripreemia suur tunnustus ning selle pälvimine oli kahtlemata kahepoolse töö vili. Selliste tulemuste saavutamine kollektiiviga, kes on tegutsenud veidi üle kahe aasta, poleks tulnud ilma suure pühendumiseta. Oleme saanud väga lähedasteks sõpradeks, mis ei jäänud märkamata ka žüriile, kes kommenteeris meie lavalist olekut sõnadega enesekindel, kuid soe,” sõnas Unt.

Ansambli konkursikavades kõlas nii Eesti kui ka välismaiste heliloojate looming, kusjuures folkloorikava oli pühendatud täielikult Veljo Tormisele. Kammerkoosseisude kategoorias esitas Vox pUNT Sweelincki, Mäntyjärvi, Brahmsi, Tõnu Kõrvitsa ja Mart Saare loomingut. Lisaks konkursile esines ansambel festival-konkursi gala-, folkloori- ning lõppkontserdil.

Vaata lisaks: https://www.interkultur.com/newsroom/competitions-festivals/details/news/all-good-things-come-in-fours/