Veronika Portsmuth

Veronika Portsmuth (1980) on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Evi Eespere dirigeerimisklassi, Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri kooridirigeerimise erialal emeriitprofessor Kuno Arengu juhendamisel (2004) ning G. Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli klassikalise laulu erialal Mare Jõgeva klassis.

Laulnud Eesti Filharmoonia Kammerkooris ja töötanud aasta sama koori abidirigendina. Veel on ta juhatanud segakoori Helitron, Tallinna Kammerkoori, Eesti Teaduste Akadeemia naiskoori ja Talliunna Muusikakeskkooli kammerkoori. Praegu on Veronika Portsmuth Eesti Kaitseväe segakoori, noorte naiste koori „Miina“ ja Euroopa Kultuuripealinna segakoori dirigent.

Ta on kuulunud koorikonkursside žüriisse, osalenud oma kooridega nii Eesti kui rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel ning esineb aktiivselt ka solistina.

Veronika Portsmuth on juhatanud segakoore X noorte laulupeol „Ilmapuu“ 2007.a. ning XXV laulupeol „ÜhesHingamine“ 2009. aastal ning valitud 2011. aasta noorte laulupeo „maa ja ilm“ kunstiliseks juhiks.