Uudised

Veljo Tormise Virtuaalkeskus kutsub koore, ansambleid ja lauljaid esitama Veljo Tormise loomingut tähistamaks tema 95. sünniaastapäeva.

Veljo Tormise Virtuaalkeskus kutsub kooride, ansamblite ja lauljate ülemaailmset peret osalema ühes suursuguses austusavalduses, tähistamaks legendaarse helilooja Veljo Tormise 95. sünniaastapäeva.

Tormise looming on pakkunud rõõmu ja kõnetanud südameid kõigil mandritel, kõlades nii väiksemates kogukondades, rahvapidudel kui ka suurtes kontserdisaalides. Üleskutse ühendab koorirahva, kes austab ja kannab edasi Veljo Tormise loomepärandit.

Osalemiseks vali oma lemmiklaul(ud) Veljo Tormise loomingust. Filmi vabas vormis ja käepäraste vahenditega video enda/koori/ansambli esitusest, lae see üles YouTube’i ning edasta korraldajale veebilink. Oodatud on ka sotsiaalmeediapostitused viitega #Tormis95.

Võistulaulmise krooniks on unikaalne võimalus külastada Veljo Tormise sünnipaika Kõrveaial, avastades tema loomingulisi juuri. Konkursi võitjad valitakse rahvusvahelise žürii poolt, kes hindab esituse emotsiooni, laulu sisu edasiandmist, laulmise puhtust, tehnilist kvaliteeti või loomingulist lähenemist. Parimaid esitusi ootavad ka eriauhinnad!

Konkursi korraldaja soovitab valida hästi tuntud ja armastatud teoseid, arvestades koori koosseisu ja lauljate võimekust. Esituse võib jäädvustada vabas vormis ja käepäraste vahenditega. Lauluvideod tuleb üles laadida YouTube’i platvormile ning veebilink edastada korraldajale. Kõikidest saadetud videotest luuakse videokollaaž, mida vaadatakse ühiselt suurelt ekraanilt Veljo Tormise 95. juubeliüritusel Kõrveaial ja virtuaalselt koos rahvusvahelise publikuga.

Videote edastamise tähtaeg on 07.05.2025.

Lisateabe saamiseks palume võtta ühendust e-aadressidel: iti@veljotormis.com; eva@veljotormis.com.