Uudised

Üle-eestiline neidudekoor LEELO tähistab juubelit kontserdi ja plaadiga

19. märtsil tähistab Kumu auditooriumis suure kontsert-lavastusega oma edasilükkunud 25. sünnipäeva üle-eestiline neidudekoor LEELO. Kontserdil teevad kaasa koori vilistlaskoor Leelo Vol. 2, rahvatantsuansambel Soveldaja ja akordionist Mikk Langeproon. Dirigeerivad Külli Kiivet ja Toomas Voll, kontserdi lavastab Elo Unt.

Nüüdseks juba 26 aastat tagasi, 18. märtsil kohtusid Pärnus paarkümmend noort neidu üle Eesti, kellest koos peadirigent Toomas Volliga sai alguse üle-eestiline neidudekoor LEELO. Koori eesmärk on pakkuda võimalust neidudel üle Eesti laulda kõrgetasemelises neidudekooris parimate Eesti dirigentide käe all. Kooris osalemine võimaldab neidudel muuhulgas tutvuda nõudliku repertuaariga, saada hääleseadet ja esindada Eestit rahvusvahelistel konkurssidel, innustades tütarlapsi laulma hiljem ka naiskooride ridades. 

“Viimase kahe aasta jooksul on koostegemine omandanud uue tähenduse. Kuigi me oleme alati teinud muusikat kogu oma südamega, on inimlik lähedus siiski ülioluline,” lausus Külli Kiivet, neidudekoori peadirigent aastast 2013. Juubeli eel astub üle-eestiline neidudekoor LEELO üles ka suurel Ukrania toetuskontserdil “Slava Ukraini” 16. märtsil Alexela kontserdimajas. “Meie relv on hääl – muud moodi, kui oma hääle kaudu, me aidata ei saa!” lisas Kiivet.

Tegusat koori ei pidurda ükski viperus ja juubeli puhul tuuakse 19. märtsil lavale nii koorilaulu kui tantsunumbreid. “Kuigi sünnipäevakontsert on juba kaks korda edasi lükkunud, oleme rõõmsalt teostanud end vahepeal virtuaalkooridega ja tuleme nüüd tänulikult publiku ette laulma-tantsima,” sõnas üle-eestilise neidudekoor LEELO pikaajaline laulja ja koorivanem Kristina Laurits.

Kontserdil kõlab autoriloomingut ja rahvalaulude töötlusi paljudelt eesti heliloojatelt, millest suur osa on talletatud ka juubeli puhul väljaantavale heliplaadile “Leelo 25+1”. 

Üle-eestilise neidudekoor LEELO juubel toimub 19. märtsil kell 18.00 Kumu auditooriumis, Tallinnas.

Piletid on saadaval Piletikeskuses ja sularahas kohapeal.