Uudised

Üle-eestiline neidudekoor LEELO naasis Itaaliast kahe esikohaga

20.-24. oktoobrini toimus Itaalias Caorle linnas 19. rahvusvaheline koorikonkurss ja -festival Venezia in Musica. Üle-eestiline neidudekoor LEELO (dirigent Külli Kiivet) astus konkursil üles kahes kategoorias, A3 (equal voices) ja folkloor. Mõlemas kategoorias võideti esikohad ning koor pälvis kogu konkursi kõige kõrgemad punktisummad: kategoorias A3 23,65 punkti (kulddiplom, tase 4) ja folklooris 26,17 punkti (kulddiplom, tase 6).

Koore hindas rahvusvaheline žürii koosseisus Andrés García (Austria), Gábor Hollerung (Ungari) ja Battista Pradal (Itaalia). Üksmeelses tagasisides pälvisid žüriilt erilist kiitust üle-eestilise neidudekoor LEELO esituses kõlanud Eesti rahvamuusika seaded koos Elo Undi koreograafiaga. 

Konkurss-festivalil osales lisaks Eestile koore Itaaliast, Soomest, Leedust, Ungarist ja Poolast, kes kõik andsid kontserte kaunites kirikutes nii Veneetsia vanalinnas, Caorles kui ka lähipiirkonnas.

Üle-eestiline neidudekoor LEELO koos konkursi korraldajate ja žüriiga peale festivali lõppkontserti (foto: Sirli Vahter)