Uudised

Tütarlastekoor Ellerhein oli võidukas Portugalis toimunud koorikonkursil Lisbon Sings

Tütarlastekoor Ellerhein oli võidukas 9.-13. novembrini Portugalis toimunud rahvusvahelisel Interkulturi koorikonkursil Lisbon Sings 2023!

Konkursil osales 35 koori 16 riigist, kes võistlesid erinevates kategooriates. Kõrgetasemeline konkurss, eriline toimumiskoht ja soe kliima olid kohale meelitanud koore üle maailma. Palju oli osalejaid põhjamaadest, sealhulgas viis koori Eestist. Lisaks Ellerheinale võtsid konkursil mõõtu Tartu Tervishoiu Kõrgkooli naiskoor Emajõe laulikud (dirigent Vilve Maide), kammerkoor Solare (dirigent Elo Üleoja), segakoor August07 (dirigent Urve Uusberg) ning Tartu Ülikooli Kammerkoor (dirigent Triin Koch), kes võitis segakooride kategooria.

Tütarlastekoor Ellerhein osales konkursil noortekooride ja vaimuliku muusika kategooriates, saavutades mõlemas kõrgete punktisummadega kategooriavõidud – noortekooride kategoorias 27,89 punkti (kulddiplom, VIII tase) ja vaimuliku muusika kategoorias 26,03 (kulddiplom, VI tase). Ühtlasi olid Ellerheina noortekooride kategooria punktid ka konkursi kõrgeimad (igas kategoorias oli võimalik teenida maksimaalselt 30 punkti). Konkursikavades olid Kreegi, Pärdi, Tormise, Kõrvitsa, Hassleri ja Mäntyjärvi teosed ning üks ulatuslikum gospeli arranžeering.

Koor veetis Lissabonis kuus tegusat päeva, esinedes avakontserdil, konkursivoorudes ning kooride sõpruskontserdil. Esinemiste vahele mahtus ka ekskursioon ning tutvumine Lissaboni linnaga, mis tervitas osalejaid kauni arhitektuuri, sooja ilma, sõbralike inimeste ja meeldiva toidukultuuriga.

Edukas konkurss ja meeldivad elamused annavad lauljaile ja õpetajaile jõudu ja innustust pimedas sügises edasi oma tegevustega jõulude ja valguse poole liikuda.

Tütarlastekoori Ellerhein juhendavad dirigent Ingrid Kõrvits, hääleseadja Egle Veltmann, koormeister Ülle Sander, pianist Kadri Toomoja ning kultuuritöö korraldaja Sandra Simone Jüriska. Koor kuulub Tallinna Huvikeskuse Kullo huviringide hulka.

 Koor tänab toetuse eest Eesti Kultuurkapitali, Tallinna Huvikeskust Kullo ning lauljate vanemaid.

Kohtumisteni Ellerheina jõulukontsertidel 16. detsembril Niguliste kirikus ja 17. detsembril Viljandi Baptistikirikus!