Uudised

Tule XIII noorte laulu- ja tantsupeo elurikkuse perepäevale!

XIII noorte laulu- ja tantsupeo „Püha on maa“ korraldajad kutsuvad kõiki tegutsema selle nimel, et maailm meie ümber taas veidikene puhtamaks ja rohelisemaks muutuks.  15. aprillil kell 11 kutsume kõiki huvilisi Tallinna Solarise keskuse terrassile, et seal üheskoos lillekaste meisterdada. Valminud kastidesse külvame samas üheskoos lilli, mis tulevikus pakuvad vajalikku elukeskkonda ja meekorje võimalusi putukatele ning annavad õisi laulupeopärgadesse punumiseks.

Solarise terrassil toimuva kogupereüritusega algab projekt “Iga ruutmeeter loeb”, millega  Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA  ja Tartu ülikooli teadlased kutsuvad igaüht rajama oma kodu juurde lapikest elurikkust. Selleks sobib suurepäraselt aianurka sisse seatud lilleniit, kuid maatüki puudumisel võib külvata seemned terrassi- või rõdukastidesse. Looduskeskkonna hoidmisele ja väärtustamisele juhib tähelepanu ka selleaastase noortepeo koondpealkiri „Püha on maa”, samuti on elurikkuse säilitamine ning rajamine üle-eestilise talgupäeva „Teeme ära” üks fookusteemasid.

15. aprillil kell 11.00 – 15.00 toimuval perepäeval juhendavad lillekastide meisterdamist käsitööõpetajad. Materjali ja vajaliku lillemulla toob kohale Euroopa Rohepealinn Tallinn, lilleseemned „Solariselt“. Olgugi, et tööriistad ja materjalid on kohapeal olemas, võib kaasa võib võtta ka isikliku haamri ja käsisae.

Elurikkuse päeval esinevad Tallinna Poistekoor, Tallinna huvikeskus „Kullo“ rahvatantsuansambel Sõleke ja INGER. Loodusest fotograafi pilgu läbi räägib Sven Zacek. Meisterdajatele pakub rõõmu laulu- ja tantsupeo jäätis laulu- ja tantsupeo suurtoetajalt „Balbiino“.

Vaata lisa: https://fb.me/e/4ibNOtNBT