Triin Koch

Triin Koch (s 1975) lõpetas 2001. aastal Eesti Muusikaakadeemia koorijuhtimise erialal (prof. Kuno Arengu klassis) ning sai sealtsamast ka magistrikraadi. Ta on Eesti silmapaistvamaid noori dirigente, töötades Tartu Ülikooli Kammerkoori, Tartu Ülikooli Akadeemilise Naiskoori ja Tartu Ülikooli naiskoori Tallinna Vilistlaskooriga. Nii kammerkoor kui naiskoor kuuluvad Eesti kontsertkooride paremikku. Tulemusliku töö eest on Triin Koch nimetatud Aasta Nooreks Dirigendiks 2003 ja Aasta Dirigendiks 2008, Tartu Ülikooli kammerkoor valiti ka Aasta kooriks 2008

Triin Kochi koorid on saavutanud mitmeid auhinnalisi kohti nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel, olles korduvalt Eesti edukaim kammer- ja naiskoor.

Triin Koch on juhatanud ühendkoore ühiskontsertidel ning kooriliikide laulupäevadel, olnud ka mitmete ürituste kunstiline juht. Ta on juhatanud naiskoore X noorte laulupeol „Ilmapuu“ 2007.a. ning XXV laulupeol „ÜhesHingamine“ 2009. aastal ning valitud neidudekooride liigijuhiks 2011. aasta noorte laulupeol „maa ja ilm“.