Triin Ella

Metsosopran Triin Ella on lõpetanud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal (1993), Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal (2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof Regina Werner-Dietrichi juhendamisel (2003–2004). Lisaks on Triin Ella täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete kooride juures. Alates 2001. a töötab Triin Ella Rahvusooper Estonia kooris ja tema repertuaari kuuluvad ka solistirollid ooperites ja operettides, sh ema Ell (Puuri „Pilvede värvid“), Marcellina (Mozarti „Figaro pulm“), Flora (Verdi „La Traviata“), Vargamäe Mari (Raadiku/Kerge„Vargamäe tõde ja õigus“), Petrovna (Rimski-Korsakovi „Tsaari mõrsja“), Torttila (Ehala „Buratino“), Triin (Tubina „Barbara von Tisenhusen“), Nirenus (Händeli „Julius Caesar“), proua Weber (Schuberti/Berte „Kolme neitsi maja“) jt. Koos Jaak Jõekaldaga
valmisid Eesti Rahvusringhäälingu jaoks saatesarjad opereti- ja filmimuusikas „Meloodia võluvõim“ ja „Nostalgia“, mis olid eetris Klassikaraadios ja Vikerraadios.

Alates 2010. a on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Kooriühingu mentorprogrammi raames annab hääleseadet kooridele terves Eestis.