Thea Paluoja

Thea Paluoja (1962) õppis Tallinna Riiklikus Konservatooriumis klassikalist laulu Tiiu Levaldi juures. On läbinud pedagoogikoolituse Eesti Muusikaakadeemia juures ja võtnud dirigeerimistunde professor Ants Üleoja juures. Lisaks korduvad enesetäiendused Vigalas koorijuhtide suvelaagris , muusikaõpetajate täiendkoolitused, Catherine Sadolini vokaalmetoodika kursused, dirigendikoolitus Itaalias prof. Bressani meistriklassis jne.
1985-88 tegi ta edukalt poplauljakarjääri, samal ajal jätkus juhendajatöö noorte vokalistidega Alus. On läbi viinud koolitusi muusikaõpetajatele nii Eestis kui ka Saksamaal.

Thea Paluoja alustas Raplas vokaaltööd solistide ja ansamblitega aastal 1990, 1992.a. sai ühendus nimeks Laulustuudio (tänaseks Rapla laulustuudio). Samast ajast alustas tööd ka neidude koor vanemale astmele (14-18). Tänaseks laulab Rapla Laulustuudios neli koori (mudilaskoori eelkoor, mudilaskoor, lastekoor ja neidudekoor), mitu vokaalansamblit ja ligi 30 solisti.

1998.a. alustas Thea tööd Rapla Poistekooriga, aasta hiljem ka Raplamaa Ühendatud Poistekooriga, 2000. aastast Raplamaa Noorte Meeskooriga. Aastast 2004 on tööplaanidesse lisandunud ka töö täiskasvanute kooriga, nimelt on ta Märjamaa segakoori RELLO dirigent. Kõik koorid osalevad aktiivselt laulupeoliikumises ja oma valdkonna tegemistes ning on osalenud koorikonkurssidel nii Eestis kui väljaspool.

Üle-eestilistel vokaalkonkurssidel on Thea Paluojale korduvalt omistatud parima juhendaja ja arranžeerija tiitel. Ta on olnud Rapla maakonna laulupeo kunstiline juht aastal 2003 ning üldjuhtide seas mitmel maakonnapeol. Ka on ta teinud palju kooriseadeid.

Thea Paluoja on Aasta Dirigent-Muusikaõpetaja 2006, ta on pälvinud Gustav Ernesaksa fondi koorimuusika edendamise stipendiumi, Riho Pätsi Fondi stipendiumi, Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna “Raplamaa Kultuuripärl 2008”.