Uudised

Tartu Üliõpilassegakoor ja MUBA neidudekoor saabusid esikohtadega rahvusvaheliselt koorikonkursilt Horvaatias

Tartu Üliõpilassegakoor ja MUBA neidudekoor osalesid möödunud nädalalõpul Horvaatias, Dubrovnikus 27.-31. oktoobril toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil Adriatic Pearl ning pääsesid seal Grand Prix’ vooru.

Lisaks saavutas Tartu Üliõpilassegakoor kulddiplomi ja esikoha rahvamuusika kategoorias ning kulddiplomi ja III koha segakooride kategoorias, MUBA neidudekoor aga esikoha ja kulddiplomi noortekooride kategoorias. Konkurss oli rahvusvaheline, paraku on nii pandeemial kui ka turbulentsel poliitilisel olukorral oma mõju – mitmed konkursil osalema pidanud koorid ei saanud kohale tulla (sh kaks koori Iisraelist). Kokku osales konkursil seitse koori kuuest erinevast riigist.

Tartu Üliõpilassegakoori juhendasid konkursil dirigendid Küllike Joosing, Liis Rull ja Liine Palu, MUBA neidudekoori dirigent Ingrid Kõrvits ja hääleseadja Jaanika Kuusik. Koorid esitasid konkursil peamiselt Eesti muusikat, osalesid festivali raames ka sõpruskontsertidel ning nautisid kaunist Dubrovniku linna, sooja sinist merevett ja säravat päikest. Vähem oluline polnud ka omavaheline suhtlus, koosmusitseerimise võlu ning ühise eesmärgi nimel pingutamine.

Tartu Üliõpilassegakoor

MUBA neidudekoor