Uudised

Tartu rahuleping 101

Täna möödub 101 aastat Tartu rahulepingu allakirjutamisest ja nagu ütles president Lennart Meri juba 1995. aastal: ,,Tartu rahu 1920 on Eesti sünnitunnistus“.

Meist mitteolenevatel asjaoludel ei saa kahjuks sellel aastal tähistada Tartu rahu aastapäeva traditsioonilise EMLS-i korraldatud piduliku kontserdiga. Aga hoiame selja sirge ja pea püsti ning varsti on need 700-800 ning kordades rohkem laulupoissi ja laulumeest mürtsuva orkestri taga jälle rivis.

Eesti Meestelaulu Seltsi, kontserdi kunstilise juhi Karin Kuulpaki ja kunstniku Hanna Lauri koostöös valmis imeline virtuaalne loometööde näitus, mille valmimisse panustasid üle Eesti 254 noort 16st Eestimaa koolist. Sügav kummardus ka Eestimaa noortele ja nende juhendajatele: Lihula Muusika- ja Kunstikool (juhendaja Kea Pelapson), Kiili Kunstidekool (juhendajad Karin Koskaru ja Leelo-Mai Aunbaum), Kivimäe Põhikool, Rapla Vesiroosi Kool, Pärnjõe Kool, Vika Mithjagina, Mustvee Muusika ja Kunstikool (juhendaja Emma Liivak), Tartu Mart Reiniku Kool (juhendaja Helle Saue), Põltsamaa Ühisgümnaasium, Randvere Kool, Laiuse Jaan Poska Põhikool (juhendajad Inge Pohla ja Siiri Rahn), Kose Huvikool (juhendajad Margit Mikk ja Einike Leppik), Jõelähtme Muusika- ja Kunstikool (juhendaja Piret Pintman-Hellaste), Jõelähtme vald-Kaberla, Ihasalu ja Neeme küla lapsed, Otepää Gümnaasium (juhendaja Jelena Salumaa), Tapa Muusika- ja Kunstikool (juhendaja Liina kald)

Virtuaalne näitus Tartu Rahuleping 101

Oleme tänasel päeval silmitsi väljakutsetega, mis vajavad meelekindlust ja tasakaalukaid otsuseid, kõiki neid omadusi, mis olid Jaan Poska juhitud delegatsioonil Tartu rahu kõnelustel 101 aastat tagasi.

Elagu Tartu rahu!

EMLS juhatuse esimees

Indrek Vijard