Uudised

Tartu 2024. aasta laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi avalik konkurss

Tartu linn kuulutab välja avaliku konkursi Tartu 2024. aasta laulupeo kunstilise lähteidee ja muusikalise juhi leidmiseks. Tartu laulupeo peakontsert toimub Tartu lauluväljakul 22. juunil 2024.

Konkursi korraldaja on Tartu Linnavalitsus.
Konkurss algab 1. novembril 2021 ja lõpeb 31. jaanuaril 2022.
Konkursitööde esitamise lõpptähtaeg on 31.01.2022 kell 23.59.
Konkursi eesmärgiks on leida Tartu 2024. aasta laulupeo kunstiline lähteidee ja muusikaline juht/peadirigent.
Muusikalise juhi ülesanne on peo kunstilise toimkonna moodustamise eestvedamine tagamaks peo kõrgetasemeline kunstiline ja muusikaline tase. Tartu laulupeo muusikaline juht saab valida laulupeo liigijuhid ja koostöös liigijuhtiga liigidirigendid. Vajadusel kaasatakse kunstilisse toimkonda veel liikmeid, sh lavastaja.
Tartu laulupeo kunstilise toimkonna ülesandeks on välja töötada detailne 2024. aasta Tartu laulupeo kava koos repertuaariga ning laulupeo peakontserdiga kaasnevate ürituste programm vastavalt konkursi võitnud ideekavandile.
Konkursi võitja avalikustatakse hiljemalt 28. veebruaril 2022. Kunstiline toimkond alustab tööd esimesel võimalusel pärast võidutöö selgumist. Kunstilise toimkonna ühisloominguna valmiva laulupeo repertuaari ja kava ning peoga seotud ürituste programmi esitamise tähtaeg Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakonnale on 1. jaanuar 2023.

Konkursi tingimustega saab tutvuda Tartu laulupeo kodulehel.