Uudised

TalTechi Akadeemilise Naiskoori muljeid Corki rahvusvaheliselt koorifestivalilt

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor osales Iirimaal Corkis toimuval rahvusvahelisel koorifestivalil, mis asutati juba 1954. aastal. See on üks Euroopa juhtivamaid festivale, mis on tuntud oma kõrge standardi, mitmekesise ja laiaulatusliku programmi ning sõbraliku vastuvõtu poolest. Festivalil osales ligi sada koori, kuid igal aastal valitakse välja mõned parimad rahvusvahelised amatöörkoorid, kes võistlevad maineka Fleischmann International Trophy nimel. Seekord oli konkursi programmi valitud 11 koori Kanadast Portugalini, nende hulgas kolm Eesti koori, kes kõik esikolmikusse jõudsid. Tasavägises konkurentsis ja pingelises punktiarvestuses võitis Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor 90,56 punktiga III koha, Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor 90,67 punktiga II koha ja esikoha pälvis segakoor Huik! 92,89 punktiga. TalTech akadeemilise naiskoori konkursikavva kuulus kohustuslik vanamuusikateos Thomas Tallise motett „If ye love me“, Tõnu Kõrvitsa „Laulud laulude laulust“ tsüklist II osa „Ärka, põhjatuul“ ja III osa „Vaatame, kas viinapuu ajab võrseid…“ ning Arvo Pärdi „Zwei Beter“.

Koori dirigent Edmar Tuul kirjutab oma facebooki postituses: „Ma ei suuda isegi täna veel kirjeldada seda uhkust, mida ma tundsin naiste üle. Kohaliku aja järgi kell 22:15 (eesti aja järgi 00:15) minna lavale ning teha selline esitus, kus on emotsiooni, muusikat ja vokaaltehnilist perfektsust. See on lihtsalt vapustav. Sellel õhtul (ööl) 12 minutit laval olid need momendid, mis jäävad meelde kogu eluks.“

Kuigi konkursil osalemine oli kesksel kohal, ei piirdunud Corki kogemus ainult sellega. Festivalil said valitud koorid laulda konkursiväliselt mitmesugustel kontsertidel. Naiskoor esines koos Vilniuse ülikooli haigla kammerkoor Santaraga Triskeli kirikus. Blackpooli kirikus osaleti jumalateenistuse koorina ja Glanmire Community College’is esineti noortele õppuritele, kes kontserdi järel ühisel koosviibimisel ka ise tegid eksprompt muusikalisi etteasteid.

Konkursil osalejatele korraldati Meet and Greet seanss ja festivaliklubi, et võimaldada üksteise tundma õppimist ja mitteametlikult kohtuda lõbusas ning vabas õhkkonnas. Kogu festivali võttis kokku pidulik lõpugaala. Kontsertidel sai palju tähelepanu ja head tagasisidet Karin Tuule uudisteos „Silence“ Anne-Mai Tevahi sõnadele. Koori valmistasid konkursiks ette dirigent Edmar Tuul ja koormeister Karin Tuul ning hääleseadjad Karin Salumäe, Kalev Keeroja ja Alar Haak.

Fotod naiskoorist ja autasustamisest (erakogu)