Uudised

Sooduspiletid kontserdile „Great Service“ – Arvo Pärt ja vaimulik muusika

Kammerkoor Voces Tallinn ja barokkansambel Floridante kutsuvad kontserdile „Great Service“ 28. augustil Tartu Jaani kirikus ja 29. augustil Tallinna Jaani kirikus.

Kontserdid on pühendatud Arvo Pärdi 85. sünnipäevale!

Nimiteos William Byrdi „Great Service“ on anglikaani kiriku vaimuliku muusika kroonijuveel – üks kõige lummavamaid kooriteoseid nii hääleulatuse kui ka tehniliste nõudmiste osas. Eesti heliloojalt Arvo Pärdilt on kavasse põimitud „7 Magnificat-antifoni“ ning kõlab ka Heinrich Schützi, Jacob Obrechti jt vaimulik muusika.

Kontserte juhatab rahvusvaheliselt tunnustatud kooridirigent Edward Caswell, kes teeb regulaarselt koostööd Madalmaade Raadio Kooriga, Hollandi Kuningliku Kontserdimaja Orkestriga ja Euroopa Kammerorkestriga. Lisaks kollektiividega BBC Singers, SWR Vokalensemble, NDR Choir, MDR Rundfunkchoir, WDR Rundfunkchoir Köln, Bamberg Symphony Choir, Danish National Choir, Collegium Vocale Gent.

Kontserdid toimuvad:

  • 28. augustil kell 19 Tartu Jaani kirikus
  • 29. augustil kell 19 Tallinna Jaani kirikus

Soodustused koorilauljatele:

  • Koorilaulja hind: 12 eurot
  • Sooduskood: KOORILAULJA

PILETILEVI: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/great-service-71650/

PILETIMAAILM: https://www.piletimaailm.com/performances/102721-great-service?lang=et_EE


Korraldab Voces Tallinn, mille repertuaar hõlmab kogu lääne muusikalugu – ulatudes vanamuusikast (Tallis, Victoria, Palestrina jt) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Holten, Tulev, Tulve, Seppar, Steiner, Krigul jt) – ja sisaldab olulist osa maailma koorimuusika klassikast. Voces Tallinn on Eesti Aasta Koorimuusika Plaadi 2019 laureaat ning pälvis 2015. aastal Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia kõrgetasemeliste kontsertide korraldamise eest. Voces Tallinn teeb koostööd erinevate rahvusvaheliste solistide ja dirigentidega, koori kunstiline nõustaja on Risto Joost.

Kontserte toetavad Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.