Uudised

Segakoor Vox Populi kohtub virtuaalselt Jaapani-Eesti sõprusühingu ja Jaapani kooridega

Segakoor Vox Populi ja dirigent Janne Fridolin planeerivad koostöös Jaapani-Eesti sõprusühingu ja mitmete Jaapani kooridega Jaapani kontserttuuri, et tähistada helilooja Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva. Vox Populi viib Jaapani publikuni kontsertlavastuse “Lindude äratamine”, mille on lavastanud Anne Türnpu ja Eva Koldits ning mis etendus sel suvel Veljo Tormise sünnikodus Kõrveaial.

Selleks et suhteid Vox Populi ja Jaapani-Eesti sõprusühingu ning sealsete kooride vahel veelgi tugevadada, toimub laupäeval, 17. oktoobril sõprusühingu eestvedamisel virtuaalkohtumine. Eestist osalevad kohtumisel lisaks Vox Populile ja dirigent Janne Fridolinile ka lavastajad Anne Türnpu ning Eva Koldits. Jaapanist võtavad osa Jaapani-Eesti sõprusühingu esindajad ning mitmed koorid ja dirigendid Jaapanist, samuti on kaasatud mõlema riigi suursaatkonnad.

Vox Populi dirigent Janne Fridolin: “Oleme planeerinud Jaapani kontserttuuri alates 2019. aasta suvest, kui kohtusime meie üldlaulupidu kuulama tulnud Jaapani-Eesti sõprusühingu liikmetega. Jaapanis hinnatakse Veljo Tormise muusikat kõrgelt ning kontsertlavastus kui väljaspool Eestit üsnagi tundmatu žanr pakub jaapanlastele suurt huvi. Virtuaalkohtumise ja kontserttuuri suurem eesmärk on aga tugevdada veelgi enam Eesti-Jaapani kultuurisuhteid.”

Virtuaalkohtumine, mille üheks osaks on ka Vox Populi live-esinemine, toimub laupäeval, 17. oktoobril kell 10.00-12.00 Tallinna Muusikakeskkoolis (Vabaduse pst 130).