Uudised

Segakoor HUIK! võitis Austrias rahvusvahelisel konkursil teise koha

Segakoor HUIK! jõudis möödunud nädalavahetusel toimunud rahvusvahelisel koorikonkursil Ave Verum Grand Prix’ vooru, pälvis teise koha ning sai ühena kahest koorist Gold Superior taseme.

Austrias Badenis toimunud Ave Verumi konkursil andis rahvusvaheline žürii HUIK!-i esitusele 97 punkti 100-st. Koori tunnustati ka eripreemiaga enne 1945. aastat kirjutatud teose parima esituse eest (M. Saar “Jaan läheb jaanitulele”).

“Oleme kirjeldamatult õnnelikud ja tänulikud. Meie repertuaar oli äärmiselt nõudlik ja seetõttu nõudis täielikult puhta ja pingevaba esituse saavutamine palju tööd. Risk oli aga seda väärt ning läbi krõbedate laulude kasvasime palju. Nii nautisimegi konkursilaval musitseerides igat hetke ja tundus, et see ei jätnud kedagi saalis külmaks. Žürii kiitis koori kõrget taset ning üks liige võrdles meie tehnilist ettevalmistust lausa Ferrariga. Selle uhke masina algatamise ja toonuse hoidmise eest saadan suured tänud eelmistele dirigentidele Kaspar Männile ja Ingrid Roosele – sõit on tõesti luksuslik!” ütles Segakoori HUIK! peadirigent Ode Pürg, kes pälvis parima dirigendi eripreemia.

Konkursil ei olnud kategooriaid, osa said võtta kõik kooriliigid, kuid osalema pääses üksnes korraldajate kutsega. 

Esikoha sai Ukraina kammerkoor Sofia, kes võitis ka Grand Prix. Nii Sofia kammerkoor kui ka Segakoor HUIK! pälvisid ainsatena kõige kõrgema, Gold Superior taseme.

Žüriisse kuulusid Wolfgang Ziegler (Austria), Yulia Mikkonen (Austria), Mirjam Schmidt (Austria), Astrid Vang-Pedersen (Taani), Bengt Ollén (Rootsi) ja Michele Josia (Itaalia).

Segakoor HUIK! on osalenud rahvusvahelistel konkurssidelt mitmel korral, viimati Lätis Jurmalas ja Itaalias Seghizzis, kus pälviti II koht rahvamuusika kategoorias ja III koht kaasaegse muusika kategoorias.

2009. aastal loodud Segakoori HUIK! ühendab pea neljakümmet noort lauljat eri elualadelt. HUIK! peab oluliseks koostööd eesti noorema põlvkonna heliloojatega, kuid väärtustab ka vanemat muusikat. Dirigent Ingrid Roose käe all on valmimas segakoor HUIK!-i ja samuti Lembit Veevo esimene koorimuusikaplaat, mille esitluskontserdid toimuvad juunis ning mille valmimiseks kogutakse toetusi Hooandja kaudu.

HUIK!i peadirigent on alates 2022. aastast Ode Pürg, kunstiline juht Ingrid Roose.

Segakoor HUIK Badenis 05.2022

__________________________