Uudised

Rahvusvahelise koorifestivali TALLINN 2023 piletid on nüüd saadaval!

Algas piletimüük XVII rahvusvahelisele koorifestivalile „Tallinn 2023“, mis toimub 13.-15. aprillil.

Koorifestivalil osaleb 24 koori, riikidest on esindatud Belgia, Iirimaa, Läti, Norra, Soome, Wales ja loomulikult Eesti. Festivali kunstiline juht on Ingrid Kõrvits.

Festivali raames toimub Tallinnas 8 kontserti, kohtumised Tallinna koolikooridega, meistriklass koostöös MUBAga ning publikule avatud konkurss kõigile kooriliikidele, kus saab kuulata erinevate stiilide ja -ajastute muusikat. Konkursi kaasaegse muusika kategooriasse on tellitud nais-, sega- ja meeskooriteosed Erkki-Sven Tüürilt (Omnia mutantur), mille multiesiettekanne osalevatelt rahvusvahelistelt kooridelt kõlab festivalil.

„Mul on väga hea meel, et Tallinna Koorifestival on jõudnud Euroopa koorifestivalide paremikku ning tunnustatud kõrgetasemelise professionaalse festivalina,“ ütles festivali korraldaja Kaie Tanner, kes on ka Rahvusvahelise Koorifestivalide Liidu president. „Kui tahate saada ülevaadet, mis maailma koorimuusikas toimub, kes on parimad tegijad ja põnevamad heliloojad, siis on Tallinna Festival selleks lähim ja kättesaadavaim võimalus. Kolme päeva jooksul on võimalik kuulata väga erinevaid esinejaid ning mitmekülgseid kavasid.“

Koorifestivali avakontserdil esinevad Estonian Voices (Eesti) ning maailma paremikku kuuluvad kammerkoor Schola Cantorum (Norra), noortekoor Tiara (Läti) ja kammerkoor CF1 (Wales). Lõppkontserdil saab kuulata Eesti Rahvusmeeskoori. Lisaks rahvusvahelistele heliloojatele esitatakse koorifestivalil Eesti tunnustatud koorimuusika loojate Tõnu Kõrvitsa, Mirjam Tally, Riho-Esko Maimetsa, Arvo Pärdi, Ester Mägi, Pärt Uusbergi, Karin Tuule, Galina Grigorjeva, Alo Põldmäe, Raimo Kangro, Olav Ehala, Mari Amori, Tarmo Lepiku, Mart Saare, Rudolf Tobiase, Veljo Tormise, Cyrillus Kreegi, Gustav Ernesaksa jt loomingut.

Esmakordselt jagame festivalisündmusi erinevate Tallinna kontserdisaalide vahel – nii toimuvad festivali avakontsert ja osad konkursikategooriad EMTA kontserdi- ja teatrimajas, konkurss Metodisti kirikus, Grand Prix ja lõppkontsert Estonia kontserdisaalis. Festivalikontserdid leiavad aset veel ka Tallinna koolides, Tallinna Raekojas, Jaani kirikus ja Hopneri majas, et osalevad koorid saaksid hea ülevaate Tallinna kontserdisaalide võimalustest. Konkursi žüriisse kuuluvad tunnustatud muusikud: Aira Birziņa (Läti), Triin Koch (Eesti), helilooja Jaakko Mäntyjärvi (Soome), Ban Sheng Toh (Singapur) ja Rob Vermeulen (Holland).

Festivali passid ja piletid on müügil Piletilevis ja enne kontserdi algust kohapeal.

Festivalikontserdile MUBAs 14. aprillil kell 13.45 on sissepääs prii.

Klassikaraadio salvestab 14. aprilli konkursid ja teeb otseülekande festivali Grand Prix’ voorust.

1972. aastast Tallinnas toimuv konkurss on Eesti ainus rahvusvaheline koorikonkurss ning osalema on kutsutud kõik kooriliigid üle kogu maailma. Festivali korraldab Eesti Kooriühing ning see toimub Tallinnas üle aasta.