Uudised

Rae Kammerkoor koorifestivalil Voices for Peace

Rae Kammerkoori muusikaline teekond viis neid IV koorifestivalile Voices for Peace Perugias Itaalias, kus uhkusega esindati Eestit koos Tallinna Reaalkooli tütarlastekooriga. 27. septembrist kuni 1. oktoobrini toimunud konkursil osales 24 koori 17 erinevast riigist. Märkimisväärne on asjaolu, et kaks koori olid kohale tulnud maailma kaugematest nurkadest – üks neist Indoneesiast ning teine Venezuelast. Euroopa oli esindatud kooridega Portugalist Rootsi ja Bulgaariani.

Dirigent Ingrid Orumaa jaoks oli see Rae Kammerkooriga esimene rahvusvaheline konkurss. Suurem osa kooriliikmeid jäi reisi pikenduseks Rooma ja Anziosse. 28-kraadised temperatuurid olid mõnusaks suve pikenduseks.

Rae Kammerkoor näitas oma talenti kammerkooride/ansamblite ja folkloorikategooriates, esitades heliloojate Veljo Tormise, Ester Mägi, Pärt Uusbergi, Ola Gjeilo ja Bruno Bettinelli mitmekülgset repertuaari. Abidirigent Brenda Pärtel juhatas ka omaloomingulist teost “Mu kallis kuu.” Mitmete teiste kooride dirigendid uurisid pärast esitusi, kust oleks võimalik leida Tormise, Mägi, Uusbergi ja Tuule noote.

Kogu konkursi olustik oli lummav – kohad nagu Perugia ülikooli Aula Magna võistluspaigana ja vabaõhuproov linnamüüride ääres jäid kõigile meelde. Perugia enam kui 2300-aastane ajalugu tekitas ajatu suursugususe õhkkonna, mida oli tunda ja näha igal sammul.

Koori uued sinised vormirõivad pälvisid palju tähelepanu ning pilke nii kohalike kui turistide seas, kui Perugia tänavatel esinemispaikade vahel liiguti, kuid koori muusika jättis veelgi sügavama mulje. Rae Kammerkoori teekonnal oli ka omajagu Itaalia võlu, sealhulgas meeldejääv äpardus vanale raudteesillale kinni jäänud bussiga ning omapärane hotellitoit.

Aga lõpp hea, kõik hea: žürii hindas Rae Kammerikoori esituse mõlemas kategoorias hõbediplomi vääriliseks. Reisil loodi palju uusi sidemeid, saadi hulganisti kogemust ning koor ootab juba põnevusega järgmist võimalust mõnel rahvusvahelisel konkursil osaleda.