Uudised

Pühapäeval, 5. veebruaril 2023 kell 15 kuulutab Eesti Kooriühing Estonia kontserdisaalis välja koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate saajad.    

12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 62 nominenti. 

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta kooriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. 

Kultuuriministeeriumi tänukirjad saavad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.  

Kontserdi kunstiline juht on Ode Pürglavastaja Kirill Havanski, stsenarist Maria Paiste, videokunstnik Maria Roosalu ja valguskunstnik Priidu Adlas. 

Õhtujuht on Johannes Richard Sepping. 

Kunstiline juht Ode Pürg: „Kuulates inspireerivat muusikat, tulles tegusast koori- või orkestriproovist või saades osa säravatest esitustest, tabab meid tihti eriline laetud ning hea tunne – meid on argipäeva muredest justkui puhastatud. Sellest tundest johtuvalt keskendubki saabuv Kooriühingu aastagala lisaks laureaatide tähistamisele ka muusika võimele puhastada meie vaimu ja vabastada meie mõtted. Selleks on ta kõigi jaoks alati olemas!“


Esinevad: 

Elleri tütarlastekoor, dirigent Külli Lokko
Noorte segakoor Vox Populi, dirigent Janne Fridolin
Segakoor HUIK!, dirigent Ode Pürg
Tallinna Kammerkoor, dirigent Heli Jürgenson
Tartu Karlova Kooli poiste mudilaskoor, dirigent Annelii Traks
Üle-eestiline neidudekoor Leelo, dirigent Külli Kiivet

Lasnamäe Muusikakooli puhkpilliorkester, dirigent Mart Aus 

Kontserdi salvestab Klassikaraadio.

Piletid 17 / 12 € müügil Piletilevis ja Piletimaailmas  

20. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Klassikaraadio ning Tallinna linn.