Uudised

Patrik Sebastian Unt ning Vox pUNT annavad välja debüütalbumi

Vox pUNT on kümneliikmeline vokaalkammeransambel, mille kunstiline juht ja dirigent on Patrik Sebastian Unt. Piloodiks sirgunud, aga heliloojaks sündinud Unt on tänaseks loonud üle 300 heliteose, millest mitmed on jõudnud kooride ja orkestrite repertuaari. Suve hakul ilmuv album „Und nägin maailmast“ on Unti esimene autori- ja ansambli debüütalbum.

Kolme tegutsemisaasta jooksul on Vox pUNT saavutanud nii mõndagi: möödunud aasta suvel tõi ansambel Saksamaal toimunud XII Johannes Brahmsi koorikonkursilt koju grand prix ja kaks kategooriavõitu ning 2022. aasta segakooride võistulaulmisel Tuljak pälviti kategooriavõit ja eripreemia. Juba toona märkis Marge-Ly Rookäär, et Vox pUNT-i tasuks tähele panna. Muusikakriitik Äli-Ann Klooren on kiitnud ansambli ühtlast kõla, mahedat ja siirast tämbrit, omavahelist ladusat koostööd ning head orienteerumist eri muusikastiilides.

Debüütalbumil kõlab Unti avaldatud ja seni avaldamata helilooming koorile ning ansambli esituses olnud menukaimad teosed nii kodu- kui välismaistelt heliloojatelt ja artistidelt, näiteks Tõnu Kõrvits, Mart Saar, Jaakko Mäntyjärvi, Bobby McFerrin. Albumi nimilugu kannab pealkirja „I Dreamed About the World“, mille Unt kirjutas Doris Kareva sõnadele (inglise keelde tõlkinud Ayako Oku). 

Albumi esitluskontserdid toimuvad 19. mail Tartus ülikooli aulas, 26. mail Tallinnas Fotografiskas ning 28. mail Rapla kirikus. 

Piletid (10*/15€) müügil Fientas ja kohapeal.

Toetab Eesti Kultuurkapital

Foto: Henri Peterkopf