Uudised

Otsitakse koorijuhti loodavale harrastuskoorile

Tere head koorijuhid!

Otsime koorijuhti loodavale harrastuskoorile.

Koori organiseerijad on eesti keele majad Narvas ja Tallinnas. Eesmärk on eesti keele õppimine ja integreerumine kooslaulmise kaudu. Kummaski linnas võiks kokku saada ca 20 inimest, mis teeb kogu koori suuruseks 40.  
Pooled lauljad on eestlased ja pooled mitte-eestlased. Projekti kutsutakse tandem-kooriks. Narva koori juht on Mirell Zeinet, ta veel õpib ja see on temale esimene kord koori juhtida.
Otsime koorijuhti Tallinna koorile.

Proove tehakse 2-4 korda kuus, sh üks kord kuus koorilaager nädalavahetuse päeval, siis saavad mõlema linna koorid koos harjutada.
Koorijuhid saavad tasu. Nimetagem seda projektipõhiseks ja läbi räägitavaks.
Lavale võiks koor astuda emakeele päeval. Kaugem  eesmärk on öölaulupidu Narvas augustikuus.
Praegu ootakski dirigentide mõtteid selle kohta, mitu häälerühma peaks olema, kuidas selekteerida lauljaid, milliste oskustega kandidaadid hakkavad kooris kaasa lööma, milliseid instrumente vajatakse, milline on repertuaari valik jmt.

Esialgu mõtlesime, et kandidaadid võiks kirjutada motivatsioonikirja ja saata oma viisipidamise kinnituseks video. Mitte-eestlastelt oodatakse lauluvideot nende emakeeles.

See oleks esimene häältekogumise voor. Teine voor on kuulamine.
Koor alustab novembris.

Ruumi pakuvad eesti keele majad. 
Konkreetsem tegevuskava ootab koorijuhtide arvamust ja visiooni. 
Nõupidamised teeme skaibi vahendusel.

Nagu Narva eesti keele maja juht Anna armastab öelda: kõigepealt unistame, siis vaatame, kuidas saame seda kõike tegelikkusega sobitada. Miski ei ole veel kivisse raiutud ja kõik mõtted on teretulnud. 🙂

Huvi korral palume võtta ühendust:
Erika Ader
erika.ader@mail.ee