Uudised

Noored muusikud toovad Eesti sünnipäevaks publikuni esiettekanded

26. veebruaril toimub Tallinna Peeteli kirikus kontsert “Öömaastikud”, kus astuvad noore dirigendi Leiu Tõnissaare käe all lavale projektikoor ja Harjumaa keelpilliorkester. Eesti Vabariigi iseseisvuspäeva auks kõlab kontserdil vaid eesti muusika nii praegustelt noortelt heliloojatelt kui ka tuntud klassikutelt.

Kontsert “Öömaastikud” on rännak, mille eritahuliste kõlade ja tunnetega saab suhestuda igaüks, olles kordki elus kogenud unenäos viibimist. “Mõneti elu ise on võimalik näha unenäona. “Kõik ilmub, kõik muutub, kõik kaob,” ütleb üks idamaine tarkusetera. Elu kui liivale joonistus, kui mööduv unenägu,” tõdeb unele mõeldes helilooja Pärt Uusberg.

Eesti Vabariigi sünnipäevale pühendatud kontserdil kõlab nii esiettekandeid kui ka varasemalt kirjutatud teoseid noortelt heliloojatelt, aga ka eestlastele südamelähedaste klassikute loomingut. Esmakordselt jõuavad publikuni Pille-Riin Langeprooni kirjutatud segakooriteos “Improvisatsioon taevasinistel” ning segakoorile ja keelpilliorkestrile loodud “Õhtupalve”. “Värvide ja muusika sünesteesias valminud teos “Improvisatsioon taevasinistel” noodid on tuletatud õhtuse taeva sinaka tooni värvikoodist. Just sellise toonina, mis minu silme ette joonistub, kuulates antud kirjutist. Lisaks annab teos igale koorilauljale võimaluse loo ajal tunda end heliloojana, luues hetkese tunnetuse järgi endale sobiv partii.” kommenteerib teose tagamaid Pille-Riin Langeproon. Õhtusele kontserdile lisavad värve veel Karl Tipi ja Pärt Uusbergi segakooriteosed ning Veljo Tormise ja Ester Mägi keelpilliorkestriteosed.

Kontserdil esineva projektikoori on Leiu Tõnissaar kokku pannud noortest eesti muusikutest ja koorilauljatest, kes igapäevaselt laulavad hinnatud koorides nagu kammerkoor Head Ööd, Vend, segakoor HUIK!, üle-eestiline neidudekoor LEELO, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia segakoor ning Collegium Musicale. Lisaks teeb kaasa Harjumaa keelpilliorkester, mille koosseisus mängivad noored tulevased muusikud ning ka nende praegused õpetajad.

Kontsert “Öömaastikud” toimub 26. veebruaril algusega kell 19.00 Tallinna Peeteli kirikus. Piletid saadaval Fienta keskkonnas ja tund enne kontserdi algust kohapeal.