Uudised

Nõmme tunnustusauhinna pälvis naiskoor Kevad

12. novembril tähistas Nõmme linnaõiguste 97. aastapäeva. Pidupäeva puhul seoti Nõmmele olulistele skulptuuridele kaela rohevalged sallid ja toimus kontsertaktus.  Tunnustusauhind „Nõmme Aasta Tegija“ anti tänavu naiskoorile Kevad, kes suvel Lõuna-Koreas toimunud kooride maailmamängudel võitis esikoha kammernaiskooride kategoorias.

Kahetuhandendate aastate algusest on traditsioon, et Nõmme linnaosavalitsus annab linnaõiguste aastapäeval üle tunnustusauhinna. Selle pälvib inimene või organisatsioon, kes on Nõmme arengule kaasa aidanud või mõnel muul moel oma teoga silma paistnud. Tänavu sai tunnustuse ja sellega kaasneva skulptor Aivar Simsoni loodud Nikolai von Glehni kuju vähendatud koopia naiskoor Kevad, mida juhatab Õnne-Ann Roosvee.

„Nõmmel ei ole aasta tegija valimine lihtne, sest aktiivseid ja tarku inimesi siin jätkub,“ tõdes Nõmme linnaosa vanem Karmo Kuri. Valik sai tehtud koostöös linnaosakogu, noorte osaluskogu, kogukonna ja eelmise aasta tunnustusauhinna esindajaga.

Naiskoor Kevad kutsuti aastapäevakontserdi esinejaks juba suvel, kui tunnustusauhinna saajate arutelu veel toimunud polnud ja see, et nad esinevad oma enese auhinnatseremoonial, koorile teada polnud. „See on tõeline üllatus,“ oli dirigent Õnne-Ann Roosvee auhinda vastu võttes esiti sõnatu. „Meil on suur au võtta vastu selline tunnustus. Suur tänu, et meid on märgatud.“ Mitmekülgses kontsertkavas kõlasid nii maailmamängudel esitatud teosed kui klassikalised ning isamaalised laulud. Kivimäe põhikooli muusikaõpetaja Anne Ermasti loodud Nõmme tunnuslaul „Lauludes Nõmme“ tuli kontserdi lõpus kordamisele.