Uudised

Mooste Elohelü kutsub!

14.–15. juulil 2023 toob muusikud ja muusikasõbrad kokku XXIV rahvamuusikatöötluste festival Mooste Elohelü. Võistluskontserdil selgitatakse välja parim rahvamuusikatöötlusmis pälvib festivali Grand Prix – 2000-eurose auhinna.

Võistluskontserdi kohustuslikuks looks on sel aastal uuem rahvalaul „Ma saisi korgõl mäe pääl”. Võistlejaile on töötluse loomise aluseks pakutud välja kõik laulu Vana-Võromaa viisivariandid, mida Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest leida õnnestus, lisaks üks variant Otepää kihelkonnast Neeruti vallast. Lisaks tuleb esitada vabalt valitud eesti rahvaviisi töötlus – regilaul, uuem riimiline rahvalaul, tantsulugu või pilliviis. Töötlusele žanrilisi piiranguid ei seata – olgu punk või olgu rokk, kõik nägemused on oodatud!

Festivali võistluskontserdi peaauhind on 2000 eurot, mille saaja otsustab 5-liikmeline žürii. Oma auhinna annab festivali patroon Ingrid Rüütel. Lisaks ootab võistlejaid kohustusliku loo parima töötluse preemia 1000 eurot, noortepreemia ning veel mitu hinnalist eripreemiat.

Rännulood maalt ja merelt

Tänavu laiemaks teemaks on sel aastal  – „Ma-ilm ja mõnda, mis seal leida“. Muusikutest rändurite Eestimaa-avastamised peegelduvad programmis. Enne festivali võib ehedaid rändmuusikuid kohata ka Vana-Võromaal seiklemas.

Kahe festivalipäeva jooksul on Mooste mõis täis muusikat ja erilist folgiõhkkonda, põnevaid kontserte, töötubasid, matkamisi, ühist ja spontaanset musitseerimist ning loomulikult kroonib kogu festivali legendaarne võistluskontsert.

Registreerumine avatud

Registreerumise tähtaeg festivali päevaprogrammis ja/või võistluskontserdil osalemiseks on 20. veebruar 2023. Selleks tuleb täita osaleja ankeet festivali kodulehel www.moostefolk.ee.

Kodulehelt leiab ka kohustusliku loo viisivariandid ja kommenteeritud noodi. 

Trehväme ja laalamõ Moosten!

Fotogalerii mullusest festivalist (pildistas Kristina Masen)

Mooste Elohelü eelkontsert Mehikoormas