Margit Võsa

Margit Võsa (1958) on õppinud koorijuhtimist Tallinna Muusikakeskkoolis Harry Ilja juures ning Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (praegune Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia) professor Arvo Ratassepa klassis. 1991. aastal lõpetas ta Peterburi Konservatooriumi  assistentuur-stažuuri professor Aleksandr Krõlovi juhendamisel ning 1995. aastal Eesti Muusikaakadeemia magistrantuuri.

Margit Võsa on naiskoor Carmina asutaja (1989) ja peadirigent. Ta on oma kooriga saavutanud auhindu paljudel rahvusvahelistel koorikonkurssidel ning välja andnud kolm CD-plaati.

Margit Võsa on olnud ka Tallinna Kammerkoori dirigent (1996–2002) ning juhatanud TTÜ Akadeemilist Naiskoori,  TPedI (praegune TLÜ) Kultuuriteaduskonna naiskoori ja segakoori “Sõprus”.

Ta on töötanud õpetajana Keila Lastemuusikakoolis ning kooridirigeerimise õppejõuna Tallinna Pedagoogilises Instituudis (praegune Tallinna Ülikool). Alates 1998. aastast töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Margit Võsa on juhatanud naiskoore üle-eestilistel laulupäevadel, korraldanud mitmeid suurprojekte naiskooridele ning koostanud CD-plaate.

Alates 2014. a on ta on Eesti Naislaulu Seltsi esinaine ning Eesti Kooriühingu Muusikanõukogu liige.

Margit Võsa pälvis 2018. a Valgetähe V klassi teenetemärgi oma tegevuse eest koorijuhina ja naiskoorilaulukultuuri edendajana.

Eesti Kooriühingu aastapreemia – „Aasta korraldaja 2019“