Lydia Rahula

Lydia Rahula on Tallinna Poistekoori asutaja, kunstiline juht ja peadirigent, Tallinna 21. Kooli muusikaõpetaja-metoodik ning Eesti Lastekoori peadirigent. Ta on olnud dirigent ja üldjuht (alates 1987) Tallinna ja Tartu laulupidudel. Tema tööd on tunnustatud mitme riikliku autasuga: Valgetähe V klassi orden, Tallinna teenetemärk. Aunimetused Aasta Õpetaja‘94 ja Haridustöö Eesrindlane on antud märkimaks ära tema haridusalast tööd.

Lydia Rahula on pälvinud Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali aastapreemia 1997 silmapaistvate tulemuste eest eesti meestelaulu järelkasvu koolitamisel. 2002.aastal pälvis ta R. Pätsu Fondi stipendiumi. ÜRO Lastefond UNICEF Eesti Rahvuskomitee Sinilinnu-aastapreemia laureaat 2004.

Lydia Rahula on teinud workshope ja võtnud osa žüriide tööst nii Eestis kui ka välismaal. Koorifestivalil „Tampereen Sävel“ Soomes (1993) ja Moskva IX rahvusvahelisel noorte koorifestivalil “Zvutšit Moskva” (2004) pälvis Lydia Rahula dirigendipreemia. Tema koorid on saavutanud edu mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, viimased neist Moskva IX rahvusvaheline noorte koorifestival “Zvutšit Moskva” 2004 ja Varssavi Rahvusvaheline Koorifestival 2005.