Uudised

Lõppes VII Eesti lastekooride konkurss-festival

Eesti lastekooride konkursil saavutasid kõrgeimad tulemused Kuusalu Keskkooli lastekoor, Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, Keila Kooli lastekoor, lastekoor Ellerhein, Narva tütarastekoor (dirigent Marina Kossolapova) ja Türi Põhikooli lastekoor. 

A-kategoorias pälvisid I preemia cum laude Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor (Kadri Hunt ja Kaie Tanner) ja Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Ellerhein (Ilona Muhel ja Anneli Mäeots), I preemia sai Narva tütarlastekoor (dirigent Marina Kossolapova).

B-kategoorias pälvis Kuusalu Keskkooli lastekoor (dirigent Taavi Esko) I preemia summa cum laude. Keila Kooli lastekoor (Kadi Härma) pälvis I preemia cum laude ning Türi Põhikooli lastekoor (Tiiu Schüts) sai I preemia. 

Konkursi dirigendipreemiad pälvisid Taavi Esko, Ilona Muhel ja Kadri Hunt, esile tõsteti ka lootustandvaid noori soliste.  

14. mail Keilas toimunud VII Eesti lastekooride konkurss-festivalil osales 10 koori Keilast, Kuusalust, Narvast, Paidest, Tallinnast, Tartust ja Türilt. Konkurss-festivali kunstiline juht Elo Üleoja märkis: „Kõik koorid, kes sel keerulisel ajal on leidnud endas jõudu valmistada ette nõudlik konkursikava ja see oma võimete piiril ette kanda, on võitnud. Meil kõigil on erinev pagas, erinev ettevalmistus ja erinev tulevikuvisioon, kuid tänasel konkursil me hingame muusikas kui üks organism”. 

Lastekoorid võistlesid kahes kategoorias, konkursi kohustuslikud laulud olid pärit Veljo Tormise lastekooritsüklist „Vanavanemate viisivakk”. Žüriisse kuulusid tunnustatud kooridirigendid ja muusikategelased Triin Ella, Aarne Saluveer, Maarja Soone, Merike Toro ja Pärt Uusberg.   

15. mail tutvusid koorid Laulasmaal Arvo Pärdi keskusega ning andsid seal väikese kontserdi. 

Konkurss-festivali korraldas Eesti Kooriühing koostöös Keila Kooliga.   

Fotol: Kuusalu Keskkooli lastekoor (dirigent Taavi Esko)