Uudised

Laupäeval algab Tallinnas XV Eesti Kammerkooride Festival

Eeloleval nädalavahetusel, 10.-11. oktoobril 2020 toimub Tallinnas XV Eesti Kammerkooride Festival. Konkursil osaleb 18 kammerkoori üle Eesti, esindatud on nii sega-, mees- kui naiskammerkoorid, samuti on ka sel korral kaasatud koolikoorid. Laupäeva õhtul toimub Niguliste kirikus festivalikontsert.

“Hea meel, et varasemalt maisse plaanitud konkurss saab nüüd ikkagi toimuma. Koorid on pikalt seda oodanud. Tulenevalt muudatustest tuli osadel registreerunud kooridel loobuda, samuti on osalemist vähendanud praegune ebakindel olukord, kuid järgime korraldamisel kehtivaid nõudeid ning loodame, et tuleb põnev ja meeleolukas koorimuusika nädalavahetus,“ ütles Eesti Kammerkooride Liidu juhatuse liige Kristel Üksvärav.

XV Eesti Kammerkooride Festivali konkursiosa kategooriate lõikes toimub laupäeval, 10. oktoobril algusega kell 9.30 Tallinna Õpetajate Majas. Festivali Grand Prix voor ja lõppkontsert toimuvad 11. oktoobril kell 11 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis. Kui festivali avapäev on mõeldud ennekõike osalevatele kooridele jälgimiseks ja osasaamiseks, siis GP vooru ja lõppkontserdile on kõik huvilised oodatud. Lisaks toimub laupäeva õhtul kell 19 festivali kooride kontsert Niguliste kirikus (sissepääs 5 eur).

Konkurssi hindab 5-liikmeline žürii koosseisus: laulja Iris Oja, helilooja Maria Kõrvits, dirigent Ingrid Kõrvits, dirigent Lodewijk van der Ree, dirigent ja laulja Endrik Üksvärav.

XV Eesti Kammerkooride Festivalil osalevate kooride ning nende kategooriate nimekirja saab näha siit.

Festivali eesmärk on kvaliteetse a cappella koorilaulutraditsiooni säilitamine ja edendamine Eestis. Festivali keskmes on kooride konkurss, mis toimub erinevates kategooriates (A, B ja C). Koolikammerkooride tegevuse innustamiseks on eraldi alagrupp D. 
Lisaks kohustuslikule loole tuleb sel korral konkursil esitada ka vabalt valitud a cappellateos Cyrillus Kreegi loomingust.

Üle-eestiline kammerkooride festival toimub iga kahe aasta järel. Viimati 2018. aastal Tartus toimunud festivali Grand Prix pälvis Elleri tütarlastekoor, dirigendid Külli Lokko ja Kärolin Orav. Esimene festival toimus 1986. aastal nimetusega Vabariiklik Kammerkooride Festival. 1998. aastast on festivali korraldaja Eesti Kammerkooride Liit (EKKL). Festivali korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital ja Eesti Kooriühing.

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on Eesti Kooriühingu alaliiduna Eesti kammerkoore koondav ning nende tegevust edendav liit, mis loodi 1997. aastal. Liit on katusorganisatsioon kooridele, esindades oma liikmete huvisid ja toetades läbi erinevate ettevõtmiste kooride arengut. Liidu eesmärk on edendada kõrgetasemelist a cappella koorilaulu Eestis, olla asjatundlik ja usaldusväärne partner. Peame oma südameasjaks kammerkooride liigi hoidmist ja vokaalkultuuri mitmekesist arendamist. 
Liidu olulisemate tegevuste hulka kuuluvad Eesti Kammerkooride Festivali, traditsiooniliste jõuluootuskontsertide ja kontsertsarjade “Kuulajale” ja “Heliloojad-juubilarid” korraldamine, samuti teabepäevade, õppereiside ning koolituste läbiviimine. 

Lisainfo: www.ekkl.ee