Uudised

Laupäeval algab Keilas VII Eesti lastekooride konkurss-festival

14.-15. mail toimub Keilas VII Eesti lastekooride konkurss-festival, osalemas 10 koori Keilast, Kuusalust, Narvast, Paidest, Tallinnast, Tartust ja Türilt. 

2020. aasta kevadel toimuma pidanud festival lükati algul edasi 2021. ja siis 2022. aastasse. Konkursil osalemine nõuab kooridelt ja nende dirigentidelt suurt pühendumust ning järjepidevust – just viimastel aastatel on kooriproovide tegemine aga olnud häiritud. Seda rõõmsamad oleme 10 koori üle, kes on saanud konkursikava ette valmistada ning astuvad 14. mail Keila Muusikakooli lavale.  

Festivali kunstiline juht Elo Üleoja märgib: „Laul on ühendanud eesti rahvast nii rahu- kui ka rasketel aegadel. Tean, et ka tänases maailmas on koorilaulul peale kunstilise väärtuse palju muid olulisi aspekte. Peale selle, et laulmine toetab meid igaühte individuaalselt, on koor nagu väike ühiskond, kus õpime üksteist kuulama, toetama ja koos helisema.“

Koorid osalevad festivalil kahes kategoorias, kohustuslikud laulud on pärit Veljo Tormise lastekooritsüklist: „Vanavanemate viisivakk“, mille 1990. aasta väljaande eessõnas kirjutab Veljo Tormis, et valis kogumikku enda algkoolipõlve (1938-1941) tüüpilisemaid laule. 

Konkursi žüriisse kuuluvad tunnustatud dirigendid ja muusikategelased Triin Ella, Aarne Saluveer, Maarja Soone, Merike Toro ja Pärt Uusberg. 

Lisaks konkursile osalevad noored koorilauljad Keila Kooli korraldatud meisterdamise töötubades ning maastikumängus, tantsivad rahvalikke tantse, külastavad Arvo Pärdi Keskust ning annavad üksteisele väikese kontserdi. 

Konkurss-festivali raames toimuvad järgmised avalikud tasuta sündmused:  

14. mai kell 15.00 Keila Muusikakool  

Kooride konkurss 

14. mai kell 20.00 Keila Kool  

Festivalikontsert kõikide kooride osavõtul  

Festivalil osalevad: Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor, Keila Kooli lastekoor, Kuusalu Keskkooli lastekoor, Narva tütarlastekoor,  

Paide Hammerbecki Põhikooli lastekoor, Paide Muusika- ja Teatrimaja lastekoor, Tallinna Huvikeskus Kullo lastekoor Ellerhein,  

Tartu Annelinna Gümnaasiumi lastekoor, Türi Põhikooli lastekoor ja Vene Kultuurikeskuse lastekoor Allegro. 

Festivali korraldab Eesti Kooriühing koostöös Keila Kooli lastekoori ja Keila Kooliga.