Uudised

Lahkunud on dirigent Olev Oja

Eesti koorimuusikat on tabanud korvamatu kaotus.

88. eluaastal lahkus eile, 10. aprillil meie hulgast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia emeriitprofessor, Gustav Ernesaksa õpilane ja mantlipärija, kauaaegne Riikliku Akadeemilise Meeskoori dirigent ning hilisem peadirigent, Eesti Kooriühingu auliige, laulupidude üldjuht Eesti rahvakunstnik Olev Oja.

Olev Oja sündis 16. detsembril 1935. aastal Viljandis, kus ta alustas ka oma muusikaõpinguid. Tema koolitee jätkus Tallinna Muusikakoolis Laine Karindi klassis. Olev Oja lõpetas Tallinna Konservatooriumi Gustav Ernesaksa klassis koorijuhtimise erialal ja hiljem ka Roman Matsovi orkestridirigeerimise klassis.

RAM-i peadirigendina oli Olev Oja see, kes hakkas tellima Eesti heliloojatelt meeskoori jaoks uut, kaasaegse helikeelega kooriteoseid. Temast  sai Veljo Tormise loomingu suur propageerija ja interpreet-dirigent.

Aastail 1974 kuni 2005 oli Olev Oja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise ja kooripartituuri lugemise õppejõud. Tema õpilasteks olid näiteks Aavo Ots, Vello Pähn, Arvo Volmer,  Aivo Välja, Tarmo Vaask, Endrik Üksvärav.

2008. kuni 2020. aastani töötas Olev Oja Kuusalu Hugo Lepnurme nimelises Kunstide Koolis muusikaajaloo õpetajana.

Teenete eest Eesti koorimuusika hoidmisel ja edendamisel autasustati Olev Oja Valgetähe IV klassi teenetemärgiga ja mitmete kultuurialaste preemiatega.