Kuldar Schüts

Kuldar Schüts (1987) on lõpetanud magistrantuuri cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2012. a emeriitprofessor Ants Üleoja dirigeerimisklassis. Kooli kõrvalt asus noor dirigent varakult ka „kätt proovima“ ja on nüüdseks Inseneride Meeskoori, EMLS-i üle-eestilise poistekoori Kalev ja Kalamaja segakoori dirigent ning meesansambli Pikapäevarühm juhendaja. 2009. a-st kuulub ta Eesti Kammerkooride Liidu juhatusse ning 2013. a-st Eesti Koorijuhtide Liidu juhatusse. Alates 2011. a-st laulab Kuldar Schüts vanamuusikat ja kaasaegset muusikat viljelevas ansamblis Vox Clamantis.

Kuldar Schüts on juhatanud Türi Kammerkoori, Tallinna Poistekoori ettevalmistuskoore Primo ja Secundo, Virumaa poistekoori, Tallinna Ülikooli naiskoori ning segakoori Suisapäisa. Ta on juhendanud vanamuusikaansamblit Lumen Cantus ning on laulnud Nargen Festivali ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori projektides. 2008. aastal pälvis ta Gustav Ernesaksa nimelise õppestipendiumi. Kuldar Schüts on esinenud solistina Corelli jõulumuusikafestivalil “Kirikupühad Maarjamaal” ning Haapsalu vanamuusikafestivalil.

2014. aastal oli Kuldar Schüts XXVI laulupeo „Aja puudutus“ poistekooride dirigent ja juhatas Ülo Vinteri laulu „Hoidkem vaid ühte“.