Uudised

Koroonarakendus HOIA

Head muusikaelu korraldajad,

Edastame teile Sotsiaalministeeriumi info uue koroonarakenduse HOIA kohta.

20. augustil jõudis App Store’i ja Google Play poodi Eesti oma koroonarakendus HOIA, mis teavitab inimesi, kui nad on olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga.

Rakenduse kasutajate telefonid vahetavad Bluetooth’i abil anonüümseid koode ja ei riik, äpi tootja ega telefoni tootja inimeste kohta andmeid ei kogu ja keegi ei saa teada, kes kellega lähikontaktis oli.

Rakendus on valminud sotsiaalministeeriumi eestvedamisel, kuid selle loomisse on panustanud kokku 12 Eesti eraettevõtet, kes on teinud seda kõike vabatahtlikult ja tasu saamata.

Need ettevõtted on Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade, Velvet, FOB Solutions, Heisi IT OÜ, Bytelogics ja ASA Quality Services OÜ. Samuti  on panustanud tervise ja heaolu infosüsteemide keskus ja terviseamet.

Äpp täidab oma eesmärki siis, kui võimalikult paljud inimesed selle kasutusele võtavad. Siin vajame kõigi teie abi!

Oluline on panna inimestele südamele, et äpi kasutuselevõtt on see panus, mida igaüks meist saab anda, et vähendada nakkuslikke kontakte ja aidata sellega piirata viiruse levikut, et võiksime jätkata võimalikult harjumuspärast ja piiranguteta elu.

Olulisem äpiga seotud info on koondatud veebilehele https://hoia.me

Terviseamet jätkab oma igapäevast tööd nakatunute ja nende lähikontaktsete tuvastamisel. Koroonaäpp on üks täiendav tõhus vahend selleks, et võimalikke nakkuslikke kontakte vähendada ja viiruse levikut pidurdada. Selleks on oluline, et võimalikult paljud inimesed selle endale alla laadiksid ja seda kasutaksid.

Kutsume teid kõiki üles levitama infot ja materjale kolleegidele-partneritele, et need jõuaksime kinodesse, teatritesse, raamatukogudesse, kontsertide ja spordiürituste korraldajateni, koolidesse, restoranidesse, raamatukogudesse, kaubanduskeskustesse, ühistransporti ja kõikjale, kus inimesed üksteisega kohtuvad.

Põhisõnumid, KKK ja visuaalse kommunikatsiooni tööriistad on üleval veebilehel www.hoia.me (veebilehe jaluses)

Otse saab neile ligi siit:

https://www.dropbox.com/sh/sxvioiln47nuywx/AABQaIBc5xYCAbV7P-Vqko1Pa?dl=0

Ühtse visuaalse kommunikatsiooni tarbeks oleme loonud kommunikatsiooni tööriistade komplektis ka sotsiaalmeedia kujundused. Selleks, et iga organisatsioon või inimene saaks teha isiklikumat laadi üleskutse või põhjenduse äpi kasutamiseks Facebookis või Instagramis on valminud postituste põhjad Canva keskkonnas. Logides Canva keskkonda sisse Google’i või Facebooki kaudu on võimalik kujundatud põhjadele oma sõnum kirjutada ning see siis keskkonnast alla laadida.

Eesti keeles: 

Vene keeles:

Teiste riikide kogemus koroonaäppide lansseerimisel on näidanud, et kõige kriitilisem kasutajate hõlmamiseks on just esimene nädal. Palun teeme selle ühise pingutuse ja näitame, et Eesti on jätkuvalt üks äge digiriik.