Uudised

Koorid on taas oodatud esinema Niguliste kirikusse!

Niguliste muusem pakub koostöös Eesti Kooriühinguga kooridele võimalust  Niguliste kirikus kõrgetasemeliste kontsertide korraldamiseks. Võimalikud kontserdiajad on laupäeviti kell 11 või 12 või nädalapäeva õhtuti kell 18. Koor saab esineda kas kirikusaalis, kus on 200 istekohta, või Antoniuse kabelis, kus on 100 istekohta. Koori kava pikkus võib olla 30-45 minutit.
Konkreetsed prooviajad laupäeva hommikul või nädala sees õhtul lepitakse kokku muuseumiga. Saali valikul tuleb arvestada, et suures kirikusaalis võib kontserdi ajal ringi liikuda ja ekspositsiooni vaadelda ka teisi (muuseumi)külastajaid, Antoniuse kabel on eraldatum.

Koori jaoks on kirikusaali kasutamine tasuta, st saaliüüri ei tule maksta, kuid kõik kontserdikülastajad ostavad muuseumi publikuprogrammi pileti hinnaga 15 € (täispilet) / 10 € (sooduspilet). Koorilt eeldatakse vähemalt 30 külastaja toomist kontserdile (st 30 piletiostjat). Et eelmüüki edendada, on piletid müügil ka muuseumi e-poes. Seega piletitulu koor ei saa, küll aga on võimalik müüa kontserdikavasid, plaate jms, mille tulu läheb koorile.

Kooridele riiete vahetamiseks on õppeklass, kus korraga mahub tegutsema 25 inimest.
Klaverit Nigulistes kahjuks ei ole, seega vajaduse korral tuleb (digi)klaver koorile endal kaasa tuua.

Külalised saavad lisaks kontserdi kuulamisele tutvuda kogu päeva vältel muuseumi ekspositsiooni ning ajutiste näitustega ja külastada torni.

Kontserdisooviks palun  võtta ühendust Eesti Kooriühinguga: telefon 6274 450, e-post: mare.zaneva@kooriyhing.ee või kooriyhing@kooriyhing.ee