Uudised

Konkurss Tartu rahu aastapäeva kontserdi kunstilise juhi ja lähteidee leidmiseks

Eesti Meestelaulu Selts (EMLS) kuulutab välja konkursi Tartu rahu aastapäeva kontserdi kunstilise juhi ja lähteidee leidmiseks. Avalik konkurss on avatud alates 5. maist 2020. a. Konkursile tööde laekumise lõpptähtaeg on 30. juuni 2020. a kell 23:59. Konkurss on osalemiseks avatud kõigile soovijatele, kelle ideekavand vastab reglemendis toodud tingimustele.

Konkursiga loodab EMLS juhatus leida uusi ja värskeid ideid: “Kui eelnevatel aastatel oleme peamiselt lähtunud tegijast, siis nüüd oleme otsustanud võtta veidi teise suuna. Esiteks soovime avada selle tähtpäeva tähistamise kõigile Eesti kultuuritegijatele. Teiseks soovime peamiselt leida visiooni, ideed kuidas oleks ilus ja hea viis tähistada seda ajaloolist sündmust. Olulisel kohal on just ideekavand, sest 1.voorus toimub tööde hindamine anonüümselt ehk komisjon ei tea tööde autoreid,“ lausus EMLS esimees Indrek Vijard.

Koostöös Eesti Kaitseväe ja Eesti Välisministeeriumiga tähistatakse iga aasta 2. veebruaril Tartu rahulepingu allkirjastamist piduliku kontserdiga. Rahulepingu allkirjastamisega tunnustas Venemaa Eesti Vabariigi iseseisvust ja lõppes Vabadussõda. Toonaste sündmuste meelespidamine ja edasirääkimine tulevasele põlvkonnale on väga oluline. Juubelivahelistel aastatel toimub kontsert Tallinna suuremates kontserdisaalides. 

Kunstilise juhi kandidaat võib konkursil osaleda individuaalselt või koos meeskonnaga. Osalemise aluseks on kirjalikus vormis esitatud ideekavand, mis sisaldab ülevaadet kontserdi ülesehitusest, esinejate kooslusest ja repertuaari valiku koostamise põhimõtetest, soovitatav on tuua repertuaari näiteid. Kavand peab lähtuma väärtustest nagu isamaalisus ja eesti keel ning arvestama ürituse pidulikkuse, väljapeetuse ja päevakajalisusega. Lisainfo ja reglement on leitav aadressile www.emls.ee.

Konkursi tulemusena avalikustab EMLS kunstilise idee võitja(d) hiljemalt 20. juuliks 2020. aastal Eesti Meestelaulu Seltsi kodulehel www.emls.ee ja Eesti Kooriühingu kodulehel www.kooriyhing.ee.

Üritust korraldavad: Eesti Meestelaulu Selts, Eesti Kaitsevägi, Eesti Välisministeerium

Foto: Tartu rahu 100, fotograaf Jasu Hertsmann