Uudised

Konkurss “LHV Noor Helilooja 2024” ootab helitöid!

10. korda toimuv heliloomingu konkurss “Noor helilooja” ootab uusi heliteoseid. Osalema on oodatud kuni 22-aastased noored heliloojad ning võistlustöid saab esitada kuni 18. märtsini 2024. Finaalkontsert leiab aset 27. aprillil kell 16 Tartus Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis. Konkurss toimub kahes vanuserühmas ning selle preemiafondi toetab LHV. Konkurssi korraldab Eesti Muusikafond koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.

Konkursi eesmärk on anda noortele võimalus tutvustada oma loomingut laiemale publikule ning saada tagasisidet professionaalsetelt muusikutelt ja heliloojatelt. Konkursi eelvooru esitatud töödest teeb oma valiku heliloojatest koosnev žürii. Žürii koosseis avalikustatakse peale 18. märtsi, kui kõik võistlustööd on saabunud. Teise vooru pääsenud tööd kantakse ette finaalkontserdil just selleks korraks kokku kutsutud ansambli poolt: Jorma Toots (klaver), Kristin Müürsepp (flööt ja piccolo) ja Gertrud Jeffrei (Leopard) (löökpillid). Täpsem info ja löökpillide valik asub siin: Loomelabor 2024

Ettekannete põhjal valib žürii välja võitjad. Konkursi preemiafondi toetab LHV ja vanema vanusegrupi peavõit on 1000 eurot. Konkursi võiduga kaasneb võimalus luua uus teos festivalile Eesti Muusika Päevad. Konkursi korraldamise koostööpartnerid on Heino Elleri Muusikakool, Klassikaraadio, Eesti Muusika Päevad. Auhinnad panevad välja veel ERSO ja Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival AFEKT.

“Konkurss noortele heliloojatele võiks olla stiimuliks, et oma ideed ära vormistada ja need ka kuuldavaks teha. Inspiratsioon tabab neid, kes kõvasti pingutavad – see moto on saatnud heliloomingu pedagooge läbi ajastute. Muusika loomine ja vastav käsitööoskus saavad mu meelest kiirenduse just praktilise töö käigus, nõnda ei jäägi muud üle kui soovida fantaasiarikkaid ideid ja parimat võimalikku teostust,” kommenteerib konkursi kunstiline juht helilooja Ardo Ran Varres.

2023. aasta konkursi “LHV Noor Helilooja” võitsid Carola Mosca nooremas ning Brenda Pärtel ja Georg Jakob Salumäe vanemas vanuserühmas.

Nooremal vanuserühma osalejatelt oodatakse helitööd, mis on kirjutatud vähemalt kahele erinevale instrumendile. Vanema vanuserühma teosesse peavad olema kaasatud kõik kolm instrumentalisti. Üks autor võib esitada kuni kaks heliteost.

Noodimaterjal (partituur/partiid) tuleb esitada hiljemalt 18. märtsiks läbi vastava elektroonilise vormi. Konkursi teoste anonüümse hindamise huvides ei tohi nootidel ega muul üleslaetaval materjalil olla näha autori nimi.

Elektrooniline osalemise ankeet on jagatud kaheks sektsiooniks, esimeses kogutakse osaleja andmed koos märksõnaga, teises osas noodimaterjal.

Esimesest voorust finaali valitud teosed tehakse teatavaks hiljemalt 3. aprillil 2024 ning kuulutatakse välja Eesti Heliloojate Liidu kodulehel (www.helilooja.ee) ning Facebooki Loomelabori lehel. Konkursi finaal ja lõppkontsert toimub laupäeval 27. aprillil kell 16 Tartus, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saalis.

Kui on küsimusi, saate korraldajatega võtta ühendust aadressil: noorhelilooja@gmail.com

www.helilooja.ee/loomelabor/lhv-noor-helilooja/