Uudised

Klassikaraadio korraldab rahvusvahelise muusikapäeva puhul traditsioonilise e-viktoriini

Lõbusat mälumängu saab lahendada Klassikaraadio ja Raadio 4 kodulehel

1. ja 2. oktoobril

Kuidas viktoriinil osaleda?

Teadmised saab proovile panna Klassikaraadio (klassikaraadio.err.ee) ja Raadio 4 (r4.err.ee) kodulehel nii nutitelefonis kui ka arvutis.

15 küsimusest koosnev mälumäng on vastusevariantidega ning loogiliselt mõeldes või sõpradega koos lahendades on võimalik õigesti vastata ka siis, kui vastust ei tea. Küsimusi on nii klassika, džässi kui ka popmuusika vallast. Lahendades tuleb kuulata helifaile, vaadata pilte ja jälgida videot.

Muusikaviktoriini on lihtne lülitada ka kooriproovidesse.

Möödunud aastal lahendas muusikapäeva viktoriini rohkem kui 3500 muusikasõpra. Osa võtsid igas vanuses muusikasõbrad üle Eesti ning paljudes koolides suisa terve klassiga. Kollektiivselt otsiti vastuseid küsimustele Ahtme põhikoolis, Audru koolis, Hiiumaa gümnaasiumis, Iisaku ühisgümnaasiumis, Jakob Westholmi gümnaasiumis, Kadrina keskkoolis, Kärdla muusikakoolis, Kärdla põhikoolis, Laulasmaa koolis, Leisi koolis, Mooste mõisakoolis, Püünsi koolis, Rakvere põhikoolis, Saku gümnaasiumis, Südalinna koolis, Tallinna Kesklinna vene gümnaasiumis, Tallinna Muusika- ja Balletikoolis MUBA, Tallinna Tehnikagümnaasiumis, Türi ühisgümnaasiumis, Valtu koolis. Ühislahendamisest võtsid osa ka Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA 12. klass ning Pärnu Linnaorkester.

Soojendusviktoriin on juba avatud!

Muusikapäeva viktoriiniks saab valmistuda juba praegu, sest ERRi kultuuriportaalis on üleval soojendusviktoriin: https://kultuur.err.ee/1609112549/proovi-jarele-soojendusharjutused-klassikaraadio-muusikapaeva-viktoriiniks

Ootame kõiki muusikasõpru oma muusikalisi teadmisi proovile panema 1. ja 2. oktoobril!

Tublimate lahendajate vahel loositakse välja hulgaliselt auhindu.