Kadri Hunt

Kadri Hunt (1964) on koorijuht-muusikaõpetaja, laulja ja helilooja. Ta lõpetas 1987 Tallinna Riikliku Konservatooriumi Ants Üleoja klassis ning 2004 sai magistrikraadi Eesti Muusikaakadeemiast (Toomas Kapteni ja Jaan-Eik Tulve kl). Ta on täiendanud end vanamuusika laulmise alal Saksamaal ning gregooriuse laulu alal Prantsusmaal.

Liturgilise muusikaga hakkas Kadri tegelema ansamblis LinnaMuusikud, hetkel on tegev ansamblites Heinavanker ja Vox Clamantis ning viimastel aastatel ka Jordi Savalli juhitavas Katalaani Kuninglikus Kapellis (La Capella Reial de Catalunya). Ta on esinenud nii nimetatud ansamblite koosseisus kui solistina paljudes Euroopa riikides, Austraalias, Jaapanis, Kolumbias, Mehhikos, Kanadas ja USAs. Kadri Hunt on seotud ka eesti rahvamuusikaga, ta on esitanud ja salvestanud Veljo Tormise seatud rahvalaule ning jazzmuusikutest koosneva ansambliga Hüüd & Hääl eesti rahvakoraale. 2004. aastal valmis magistritöö eesti rahvapäraste koraaliviiside varieerimisest, samal teemal on ta teinud ettekandeid nii eesti muusikahuvilistele kui rahvusvahelisele auditooriumile ning seadnud rahvakoraale erinevatele koosseisudele.

1989 asus Kadri Hunt tööle Vanalinna Hariduskolleegiumis loodud poistekoori abidirigendina, alates 1995. a on ta samas Püha Miikaeli poistekoori dirigent ning alates 1998. aastast juhatab Raadio Laste Laulustuudiot, kus tema käe all tegutsevad ettevalmistuskoor, mudilaskoor, lastekoor ja tütarlastekoor. Alates 2011 kuulub ta Kooriühingu mentorkoorijuhtide hulka.

Kadri Hunt juhatas ühendkoore noorte laulupeol Ilmapuu 2007, oli mudilaskooride liigijuht laulupeol ÜhesHingamine 2009 ning juhatas lastekoore noorte laulupeol Maa ja ilm 2011. Lisaks on ta juhatanud ühendkoore maakondlikel laulupäevadel, vaimulikel laulupidudel ning laste- ja mudilaskooride festivalidel. Ta on pälvinud parima dirigendi preemia rahvusvahelistel koorikonkurssidel Ungaris Kaposvaris (2010) ja Walesis Llangollenis (2013), 2010 oli ta Eesti Kooriühingu aasta dirigendi tiitli nominent. Ta on teinud ettekandeid nii Eesti kui rahvusvahelistel konverentsidel, viimati rahvusvahelisel muusikahariduse konverentsil VOICE Budapestis 2014 aprillis. 2015 märtsis viis ta läbi koorimuusika meistriklasse Iisraelis, sama aasta suvel oli kutsutud juhendama Põhja- ja Baltimaade rahvalauluseadete ateljeed Euroopa Koorifestivalil EUROPA CANTAT Pecsis (Ungari), 2018 juhatas ateljeed Europa Cantati rahvusvahelisel koorifestivalil Tallinnas.

Kadri Hunt tegeleb ka heliloominguga, ta on kirjutanud muusikat lastenäidenditele ja soolo- ning koorilaule. Tema laulud on kõlanud laulupidudel 1999., 2007., 2011., 2014. ja 2019. aastal ning 2010 ja 2015 Vaimulikul laulupeol Tartus. K. Hunt on teinud arvukalt mitmesuguseid arranžeeringuid erinevatele kooriliikidele, neid on trükitud, salvestatud ning ka mitmetel laulupidudel ette kantud.

K. Hunt on toimetanud mitmeid koorilaulude ja laulupidude kogumikke, olles nii korrektuuride tegija kui paljude arranžeeringute autor

Kadri Hundi algatatud on Eesti laste- ja noortemuusika salvestuste sari Eesti Raadios – alates 1998. aastast on tema juhtimisel Raadio Laulustuudio laste esituses välja antud 16 CDd. Ta on koostanud õppematerjale ja laulikuid. Kadri Hundi diskograafia laulja, helilooja ja dirigendina ulatub ligi 50 nimetuseni, erinevate muusikakollektiivide koosseisus on ta salvestanud Hispaania, Norra, Poola, Prantsusmaa, Rootsi, Saksa, Šveitsi, Jaapani ja USA raadiotele.

Kadri Hunt on aidanud kaasa ka laste instrumentaalmuusika arendamisele ning on aastaid osalenud noorte pianistide, viiuldajate ja tšellistide rahvusvahelise konkursi “Noor Muusik” korraldamisel.

Kadri Hundi õpilased on edukalt osalenud mitmetel solistide konkurssidel, Raadio Laulustuudiost on välja kasvanud tänaseks juba tunnustatud lauljad Arete Teemets ja Iiris Vesik. Mitmed Miikaeli Poistekoori kasvandikud on läinud edasi õppima EMTA-sse, üks tegutseb juba üldhariduskoolis muusikaõpetajana.

Kadri Hundile on omistatud Gustav Ernesaksa nim Fondi õppestipendium (2001), Uno Järvela nim Fondi stipendium (2013), Riho Pätsi nim Fondi stipendium (2018) ja Valgetähe IV klassi teenetemärk.

Juba 3-aastasest saadik on K. Hunt tegev ka kergemuusika vallas. Lapsena osales ta solistina mitmetes estraadikavades ja ETV saatesarjas “Entel-Tentel”, hiljem jätkas lauljateed erinevates popmuusika- ja gospelansamblites (“Kooli-Prii”, “Elektra”, “Psalm 102”), millede koosseisus on samuti esinenud nii Eestis kui mujal, salvestanud laule Eesti Raadios ja muudes stuudiotes.

1996 soolokassett Vaikuses on hea”, kus laulab enamasti endakirjutatud laule

1997 jagas oma lauluga “Me rõõm ei kao” esikohta Eesti Eurolaulu võistlusel

1999 moodustanud jazzmuusikutest koosneva ansambli “Hüüd & Hääl”, mis tegeleb peamiselt eesti rahvakoraalide töötlemise- ja propageerimisega. Aastal 2001 ansambli CD-plaat “Lenda üles kurbtusest”, mille müügitulu läks Viljandi uue baptistikiriku ehitamiseks

Alates 2008.aastast laulnud rahvakoraale ka koos ansambliga Weekend Guitar Trio.