Janne Fridolin

Janne Fridolin (1976) on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Koolimuusika Instituudi 2003 (dots Ene Kangron) ning koorijuhtimise osakonna cum laude 2009 (prof Ants Üleoja). 2017. aastal lõpetas ta doktorantuuri Tõnu Kaljuste ja Anne Türnpu juhendamisel ning talle omistati filosoofiadoktori kraad.

Janne Fridolin on Noorte Segakoor Vox Populi dirigent, Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoori ja poistekoori ning Tallinna Rahumäe Põhikooli lastekoori ja mudilaskoori dirigent ning muusikaõpetaja. Lisaks on ta Tallinna Muusikakeskkooli koorijuhtimisosakonna dirigeerimise ja partituuri lugemise õpetaja.

Janne Fridolini koorid on silma paistnud aktiivse kontserttegevuse, huvitavate lavastuste ning heade konkursitulemustega. Ta on olnud üliõpilaslaulupeo “Gaudeamus” kunstiline juht (2014), noorte Laulupeo “mina jään” lastekooride liigijuht (2017) ning Jõgevamaa laulu- ja tantsupäeva „Esivanemate radadel“ kunstiline juht (2018).

Janne Fridolin on viinud läbi mitmeid koolitusi nii Eestis kui välismaal ning töötanud laulukonkursside žüriis. Tema enda juhendatud solistid on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel lauluvõistlustel.