Uudised

IV võrukeelsete koorilaulude ja -seadete konkurss

Uma Pido toimkond kuulutab neljandat korda välja uute võrukeelsete koorilaulude ja -seadete konkursi eesmärgiga võrukeelset koorilauluvara rikastada.

„Uus võrukeelne koorimuusika annab indu ja hoogu koorilaulutraditsiooni jätkumiseks,“ ütleb konkursi eestvõtja Merike Tigas. „Vana-Võromaa koorid laulavad alati rõõmuga võrukeelsel laulupeol ja sellesse sõprusringi soovib lisanduda koore üle Eesti ja kaugemaltki. Võrukeelse koorimuusika tutvustamiseks on peale Uma Pido veel võimalusi ja seetõttu on konkursile oodatud teistessegi esitamiskohtadesse sobivad laulud.“

Oodatud on teosed kõigile kooriliikidele, nii a cappella kui ka saatega esitamiseks mõeldud laulud. Samuti võib pakkuda välja saateidee. Konkursile sobivad nii traditsioonilised koorilaulud kui ka igasugused lustlikult krutskilised ja mängulised heliteosed, millel on võrukeelsed sõnad. Korraldajad ei sea piire teema ega žanri valikul, oodatud ei ole vaid teistest keeltest tõlgitud laulud.

Võistlusele laekunud töid hindab žürii. Parimate tööde autoreid tunnustatakse preemiarahaga, mis antakse kätte auhinnapeol 2021. aasta novembris. Konkursi auhinnafond on 3000 eurot.

Teoste esitamise tähtaeg on 1. august 2021. Võistlustööd tuleb saata e-posti aadressil merike.tigas@wi.ee või postiga Võro Seltsi VKKF aadressil (Tartu 48, 65609 Võru).

Koorilaulude ja -seadete konkurss aitab võrukeelse laulu- ja rahvapeo Uma Pido repertuaari mitmekesisemaks muuta. Konkursitööde põhjal ei seata kokku kogu peokava, aga kõigilt varasematelt konkurssidelt (2009, 2011, 2014) on saadud repertuaari jaoks tublisti täiendust – kokku 16 laulu.

Kuues Uma Pido toimub 3. juunil 2023 Põlvas Intsikurmus.

Konkursi statuut ja lisainfo