Uudised

Ilmus uus album Veljo Tormise loominguga

ECM Records andis välja CD-plaadi Veljo Tormise loominguga „Reminiscentiae” („Meenutused”), mille on Tõnu Kaljuste juhatusel salvestanud Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester.

Salvestise jaoks materjali valinud Tõnu Kaljuste iseloomustab selle albumi tervikut kui meenutuste meenutusi. „Siin on mitmed Veljo Tormise meenutused lapsepõlvest, nagu näiteks „Kurvameelsed laulud” ja „Helletused”, aga ka tema kooriteoste keelpilliseaded „Reminiscentiae“.

Muidugi on plaadile jäädvustatud 1978. aastal Tormiselt tellitud teos „Tornikell minu külas”. Selle Fernando Pessoa tekstiga läksin ma helilooja ukse taha sooviga, et Tormis looks meie koori kontserditurnee tarvis teose. Kokkuvõttes on siin albumis meenutusi meie koostöö erinevatest aegadest. See on esimene, mille olen salvestanud pärast helilooja lahkumist,“ ütleb Kaljuste. Plaadile on jäädvustatud lisaks nimetatud teostele veel koorile ja orkestrile loodud „Mure murrab meele“ ja „Hamleti laul I“. Salvestusel osalesid solistidena Veiko Tubin (jutustaja), Annika Lõhmus, Triin Sakermaa ja Maria Valdmaa (sopran), Iris Oja (metsosopran), Indrek Vau (trompet), Madis Metsamart (löökpillid) ja Linda Vood (flööt). Plaadistus on tehtud 2020. aasta oktoobris ja novembris Tallinna Metodisti kirikus, peaprodutsent Manfred Eicher, helirežissöör Tammo Sumera.
Fotol Veljo Tormis ja Tõnu Kaljuste kontserdireisi “Tornikell minu külas” ajal 1978. aastal, autor Tõnu Tormis.