Uudised

Ilmunud on Siiri Siimeri lastelaulude plaat ja noodikogumik „Mis kõik juhtub ja ei juhtu“

Ilmunud on kauaoodatud lastelaulude kogumik heliloojalt ja muusikakorraldajalt Siiri Siimerilt. 15 lastelaulu ilmuvad nii CD kui noodiraamatuna. Noodiraamatust võib leida laulud klaverisaate ja akordimärkidega, CD-l esitatakse laulud koos saateansambliga ning lisatud on ka eraldi saateansambliga fonogramm kaasalaulmiseks.
Muusikaringkonnad tunnevad Siiri Siimerit eelkõige kui NYYD Ensemble’i ja Vox Clamantise mänedžeri. Samas on tema uue projekti, noortele suunatud klassikalise muusika festivali Kratt näol tegemist nimelt noortemuusika ettevõtmisega. Eelmisel laulupeol kõlas lastekooride esituses ka Siiri laul “Ilus oled, Isamaa!” See oli võimas tunnustus tema kaunile ja isikupärasele helikeelele ning sama laulu võib leida ka plaadilt ja noodikogumikust.

Väljaandja ja kirjastaja ERP Music, üks oma valdkonna tuntumaid tegijaid nendib, et ilmunu näol on tegemist ühe suurima Eesti lastelaulude projektiga pärast Entel-Tentelit, mis teadupärast jääb poolsajandi taha.
Seni on Siiri laule kuulnud ja laulnud üksnes kitsam sõprusring ja nende avaldamisele ta ise ei mõelnudki. „Impulss kogumik siiski välja anda lähtus laulust, mis on loodud Eesti taasiseseisvumise algul, kui me kõik veel mõtlesime oma riigist, maast ja keelest väga tõsiselt ja puhtalt. Ma tahtsin kirjutada sellest tundest, et vabaks saamise ime võib tõepoolest juhtuda. Tookord ütles sõber Riina Roose, et see lugu võiks sobida laulupeole,“ kirjeldab Siimer laulu sünniaega. Kui laul möödunud aastal tõepoolest laulupeole jõudis ja Siiri kuulis seda laulukaare all mitmetuhande lapse esituses, otsustas ta oma laulude paremiku lõpuks ka avaldada.
Lisaks noodiraamatule valmis ka plaat, et pakkuda võimalikule esitajale paremat ettekujutust lugude iseloomust. Siiri kindel soov oli hea instrumentaalseade, mille autoriks on Tauno Aints. Hea seade vääris parimaid pillimehi ja ka häid ning sobivaid lauljaid.
Ühena esimestes laulsid neid laule kunagi Siiri tütar Ristin ja mängukaaslane Ott. Nüüd laulavad plaadil teiste seas Siiri noorem poeg Roman ja seesama Ott Lepland, kes on vahepeal suureks kasvanud. Lisaks esitab laule Estonia poistekoor, saateks mängib ansambel mitmete suurepäraste tuntud muusikutega.
Valminud kogumik sisaldab 84 leheküljel 15 laulu koos klaverisaate ja akordimärkidega. CD plaadilt leiab laulud koos instrumentaalseadega ja eraldi fonogrammi, et soovijad selle taustal saaksid laulu esitada. Nii on võimalik tulevastel laululastel ja muusikaõpetajatel õppida ja õpetada käsikäes parimate eeskujudega ja heas seltskonnas. Laulude tekstid pärinevad samuti tuntud autoreilt nagu Viivi Luik, Ott Arder, Leelo Tungal, Ellen Niit jt.
Et plaat ilmus eriolukorra kehtestamise ajal, jäi plaanitud esitluskontsert seekord ära, aga toimub esimesel võimalusel.

Laulavad: Ott Lepland, Sandra Uusberg, Estonia Poistekoor, Roman Elts, Elisabeth Leppik,
Mängivad: Raivo Tafenau, Ramuel Tafenau, Mihkel Mälgand, Urmas Lattikas, Ain Agan, Meelis Vind, Madis Metsamart, lisaks keelpillikvartett koosseisus Harry Traksmann, Olga Voronova, Laur Eensalu, Leho Karin
Instrumentaalseaded:
 Tauno Aints
Salvestus: Tanel Klesment, Liisa Tali (AudioMaja)
Digigraafika: Mari Amor
Joonistused: Erasmus Ignatius Elts, Peeter Paul Pajo, Mathias Tiitus
Väljaandja ning kujundus: ERP Music

Plaat ja noodid on hetkel müügil Rahva RaamatusEesti muusika infokeskuses ja http://www.estonianmusic.com/

Osta on võimalik ka autorilt
Järele on jäänud 200 NOODIRAAMATUT

Info: Siiri Siimer,
siiri@sircorp.ee,
tel  372 5018971

KUULA SIIT
„Mis kõik juhtub ja ei juhtu“- 
tekst Ott Arder, laulab Roman Dominic Elts, https://youtu.be/xxdCyiEa6OY
„Emakeel“ – Tekst Viivi Luik, laulab Ott Lepland, https://youtu.be/P5RrmpVPbc8
„Valged uksed“ – tekst Ott Arder, laulab Sandra Uusberg, https://youtu.be/ipb35BvjXdM
„Ma kodus istuda ei saa” – tekst tundmatult autorilt, laulab Elisabeth Sofia Leppik, https://youtu.be/WJwmX_YWUFA
„Ilus oled isamaa“ – tekst Mihkel Veske, laulab Estonia poistekoor, https://youtu.be/yRy5L2rrae0