Uudised

Homme algab IX Pühalepa muusikafestival

7.-9. augustini toimub Hiiumaal järjekorras juba üheksas Pühalepa muusikafestival. Tänavuse festivaliga tähistame Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva ja soovime õnne ja tervist Arvo Pärdile, kes sellel sügisel tähistab 85. sünnipäeva. Eriliseks teeb festivali ka see, et helilooja Erkki-Sven Tüüri sünnilinnas kõlab tema verivärske kooriteose “Canitcum Canticorum Caritatis” maailmaesiettekanne. 

Nii nagu juba tavaks, saavad festivali külalised ka sel korral osa kõrgetasemelistest kontsertidest. Traditsiooniliselt on festivalil kavas Hiiumaa helilooja Erkki-Sven Tüüri looming, seal hulgas lausa esiettekanne. 

„Erkki-Sven Tüürilt tellitakse teoseid peamiselt Eestist väljas poolt ja seega on esiettekandeid Eestis üsna harva, nüüd aga lisaks Eestile toimub esmaesitus Hiiumaal ja veel helilooja sünnilinnas,“ rääkis festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav.

Teos sündis tänavu mais ja on pühendatud festivali kunstilisele juhile, dirigent Endrik Üksväravale ja kammerkoorile Collegium Musicale. Samal kontserdil astub esmakordselt publiku ette ka Endrik Üksvärava kokku kutsutud Hiiumaa Kammerorkester. 


Rääkides veel festivali kavast lisas Üksvärav, et  suur rõõm on tervitada Hiiumaal Tormis Quartetti, kelle esituses kõlab Veljo Tormise looming jazzilikus ja improvisatsioonilises võtmes, samuti noori Klassikatähti – nende telekonkurss jäi kevadel küll pooleli, kuid jätkub peagi ja heameel on neile veel enne seda pakkuda võimalust koos Pühalepa kirikus üles astuda.

Lisaks Pühalepa kirikule on sel korral festivali kontserdid Kärdlas ja Laukal. „Lauka külas on nimelt üks endine vilja kiirkuivati, mida sel korral kontserdi kohana katsetame ning just seal toimub laupäeval Lauri-Dag Tüüri Päikeseloojangukontsert,“ ütles Üksvärav.

IX Pühalepa muusikafestivali kava:

Reede, 7. august kell 18 Pühalepa kirikus festivali avakontsert: Tormis 90
Tormis Quartet koosseisus: Kadri Voorand, Liisi Koikson, Jaak Sooäär, Paul Daniel


Laupäev, 8. august kell 18 Kärdla kirikus: Pärt, Tüür, Tormis
Collegium Musicale, Hiiumaa kammerorkester. Dirigent Endrik Üksvärav

Laupäev, 8. august kell 21.29 Lauka kultuuriveskis Päikeseloojangukontsert
Lauri-Dag Tüür
 

Pühapäeva, 9. august kell 13.30 Pühalepa kirikus Klassikatähed 2020
Triinu Piirsalu (viiul), Siret Sui (flööt), Mirjam Avango (klarnet), Toomas Oskar Kahur (tuuba)

IX Pühalepa muusikafestivali korraldamist toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hiiumaa vald, Selver, Liviko, Hiiumaa Sõprade Selts ja Muusikaelu.

Festivali kunstiline juht on Endrik Üksvärav. Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda.

www.keremakultuurikdoa.ee

www.facebook.com/keremakultuurikoda