Heli Jürgenson

Heli Jürgenson (s.1969) on lõpetanud 1993.a. Tallinna Konservatooriumi koorijuhtimise eriala ning töötab praegu Georg Otsa nim. Muusikakoolis koorijuhtimise eriala õpetajana. Lisaks on ta Estonia Seltsi Segakoori peadirigent ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori koormeister ning kuulub Eesti Koorijuhtide Liidu juhatusse. Tema koorid on korduvalt saavutanud auhinnalisi kohti Eesti ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Heli Jürgenson on teinud koostööd Eesti Kontserdiga, Kristliku Muusika Ühinguga Sonico ja 21. saj. Orkestriga. Koormeistrina on ta ette valmistanud mitmeid vokaalsümfoonilisi suurvorme (Bachi Jõuluoratoorium, Brahmsi Saksa reekviem ,Verdi Reekviem, Britteni Sõjareekviem) ning oopereid (Mussorgski “Boriss Godunov”, de Falla ”Lühike elu”, Tšaikovski “Padaemand”, Wagner “Tannhäuser”, Verdi “Aida” ja “Rigoletto”jt).

Heli Jürgenson on juhatanud segakoore laulupidudel ja laulupäevadel. 2005. aastal oli Tartu kirikukooride laulupeo kunstiline juht, 2007. aastal Eesti-Soome laulupeo kunstiline juht, 2007. aasta noorte laulupeol juhatas segakoore, oli 2009. ja 2014. aasta üldlaulupeo segakooride liigijuht.