Uudised

Gustav Ernesaksa fond tunnustas Aet Maateed, Kaie Tannerit ja Ode Pürgi

12. detsembril, maestro 112. sünniaastapäeval andis Gustav Ernesaksa Fond üle Gustav Ernesaksa nimelised koorimuusika stipendiumid.

Koorimuusika kõrgeima tunnustuse, Gustav Ernesaksa Fondi peastipendiumi pälvis laulu- ja tantsupidude pikaaegne korraldaja Aet Maatee, koorimuusika edendamise stipendiumi sai kooriühingu tegevjuht Kaie Tanner ning õppestipendiumi noor dirigent Ode Pürg.

Kooriühingu muusikanõukogu esimees, Heli Jürgenson ütles, et Aet Maatee südamega tehtud töö Eesti Laulu- ja Tantsupeo sihtasutuse juhina on toonud laulupidudele täiesti uue kvaliteedi.

”Ta on 17 aasta jooksul olnud tõeline Ernesaksa pärandi edasikandja – oli ju ka Ernesaks lisaks üldjuhitööle tihedalt laulupidude korraldusega seotud,” rõhutas Jürgenson.

Aet Maatee on kultuurikorraldajana töötanud juba 1984. aastast, algul Pärnu maavalitsuses ja linnavalitsuses ning seejärel kultuuriministeeriumi kunstide osakonnas. Ta on aastaid osalenud Regionaalse Kultuuripoliitika Nõukojas, kultuuriministeeriumi rahvakultuuri seaduse ettevalmistamise töögrupis ning olnud aastaid ka Eesti Kooriühingu juhatuse liige.

Gustav Ernesaksa Fondi koorimuusika arendamise stipendiumi sai kooriühingu muusikanõukogu ettepanekul ühingu tegevjuht Kaie Tanner pikaaegse töö eest kooridega ja panuse eest Eesti koorimuusika arendamisse.

Gustav Ernesaksa Fondi õppestipendiumi pälvis noor dirigent Ode Pürg, kes õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Toomas Kapteni kooridirigeerimise klassis bakalaureuse kolmandal õpiaastal.

Kolmandat korda korda anti Eesti Meestelaulu Seltsi algatusel peapreemiaga kaasa ka Ekke Väli loodud skulptuur „Gustav“, mis on jäljend Tallinna lauluväljakul olevast Gustav Ernesaksa kujust.

Gustav Ernesaksa Fond on 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja muusikaakadeemia poolt asutatud fond, mille eesmärk on väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peapreemia, koorimuusika arendamise stipendiumi ning õppestipendiumi. Stipendiumite välja andmist rahastavad Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA ja Eesti Rahvuskultuuri Fond.