Eesti konkursid ja festivalid

XVII Eesti Kammerkooride Festival Pärnu Vanalinna Põhikoolis

23/03/2024

Laupäeval, 23. märtsil toimub Pärnu Vanalinna Põhikoolis järjekorras XVII Eesti Kammerkooride Festival. Tegus päev toob suvepealinna kaheksa koori osalema võistulaulmisel, pakkudes kuulajatele mitmekesist muusikalist elamust.

Alates 1986. aastast on iga kahe aasta järel toimunud Vabariiklik Kammerkooride Festival, mille korraldaja on 1998. aastast Eesti Kooriühingu üks alaliitudest, Eesti Kammerkooride Liit. Kammerkooride tegevust esitleva festivali keskmeks on kooride konkurss ja avatud kontserdid. Viimati toimus festival 2022. aasta aprillis Tamsalu Kultuurimajas, kus konkursi A-kategooria võitis noorte segakoor Vox Populi, dirigent Janne Fridolin.

Tänavu 23. märtsil Pärnus toimuval konkursil võtavad mõõtu kaheksa kammerkoori kahes kategoorias. Nende esitusi hindab viieliikmeline žürii Läti ja Eesti koorimuusika ja kultuurivaldkonna spetsialistidest, koosseisus: Marta Ozola (Läti kooridirigent, segakoori Pa Saulei kunstiline juht), Küllike Joosing (Tartu koorijuht ja pedagoog, 2024. aasta Tartu laulupeo kunstiline juht), Marika Pärk (Pärnu kontserdimaja juht, laulupidude kavajuht, Pärnu koorijuht), Allan Vurma (muusikateadlane, laulja ja hääleseadja) ja Kuldar Schüts (koorijuht, Rahvusmeeskoori laulja, koormeister ja külalisdirigent, aasta dirigent 2023). Festival võtab tänavu kohustuslike lugudega fookusesse romantilise ajastu muusika ja Eesti naisheliloojate loomingu.

“Kammerkooride festival on ennekõike koorimuusika pidupäev, kus meie harrastuskooridel on võimalik luua elamusi ja õppida kolleegidelt,” sõnas Eesti Kammerkooride Liidu esinaine Karin Tuul. “See on järjepidevalt toimunud juba pea 40 aastat, pakkudes Eestis ühena vähestest võimalust omavahel mõõtu võtta kõikide kooriliikide esindajatel.”

Festivali avamine toimub 23. märtsil kell 11.00 Pärnu Vanalinna Põhikoolis, avamisele järgnevad B- ja A-kategooria konkursid. Pärastlõunal leiavad aset kooride lauljatele suunatud loengud ja töötoad. Festivalile paneb punkti kell 18.00 algav lõppkontsert ja autasustamine. 

Konkursivoorud ja lõppkontsert on kuulajatele tasuta, annetuse alusel. Täpsem ajakava ja info on leitav Eesti Kammerkooride Liidu kodulehel ja sotsiaalmeedias

XVII Eesti Kammerkooride Festivali korraldab Eesti Kammerkooride Liit. Festivali toimumist toetavad Pärnu linn, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Kooriühing, ajakiri Muusika ja Eesti Muusika Infokeskus.